• Policji legnickiej zgłoszono, że ktoś włamał się do opuszczonego budynku biurowego w Legnicy. Natychmiast na miejsce skierowano policjantów. Funkcjonariusze legnickiej drogówki, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce, zastali w środku dwóch mężczyzn, który zdemontowali urządzenia klimatyzacyjne i usiłowali je ukraść.

Policjanci, zatrzymali dwóch 29-latków i osadzili ich w policyjnym areszcie. W trakcie wykonywania z nimi czynności, śledczy z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu udowodnili im, że wspólnie i w porozumieniu dokonali kradzież z włamaniem na teren budowy, skąd zabrali radioodtwarzacz oraz usiłowali ukraść silnik wodny i agregat tynkarski. Ponadto podczas tej kradzieży, mężczyźni odłączyli wąż doprowadzający wodę, co spowodowało zalanie dwóch kondygnacji budynku.

Podczas dalszych ustaleń okazało się, że jeden z podejrzanych może mieć związek z innymi kradzieżami dokonanymi na terenie Legnicy. 29-latkowi przedstawiono kolejne dwa zarzuty włamania, na teren jednej z firm w Legnicy i kradzieży kół stalowych, lamp i noży do cięcia bednarki stalowej, a także usiłowanie kradzieży drukarki do etykiet. Straty jakie ponieśli pokrzywdzeni opiewają na kwotę blisko 120 tys. złotych.

Sprawcy usłyszeli już zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem, za które grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Nie wykluczone, że sprawa może mieć charakter rozwojowy.

  • Legniccy policjanci nie tylko skutecznie ścigają złodziei, ale też odzyskują przedmioty, jakie stają się łupem przestępców. Tak właśnie było, gdy kryminalni Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w ciągu kilku dni odzyskali skradziony samochód osobowy i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o jego kradzież.

Do kradzieży auta doszło w połowie czerwca br. na jednym z parkingów przy budynku mieszkalnym w Legnicy. Kiedy właściciel zorientował się, że nie ma samochodu natychmiast zgłosił kradzież na Policję. Funkcjonariusze błyskawicznie przystąpili do poszukiwania pojazdu oraz osób odpowiedzialnych za jego kradzież. Przez kilka dni intensywnej pracy, policjanci ustalili miejsce, w którym złodziej pozostawił samochód. Na miejsce ukrywania skradzionego pojazdu, udała się grupa dochodzeniowo-śledcza, która wykonała oględziny i zabezpieczyła pozostawione ślady. Odzyskany samochód zwrócono prawowitemu właścicielowi.

Policjanci szybko wytypowali złodzieja samochodu, a jego zatrzymanie było tylko kwestią czasu. 29-latek był już wcześniej karany, za tego typu przestępstwa. Śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy, za co grozi kara nawet do 15 lat więzienia.

Poprzez: KMP Legnica

Dłużej na basenie

Poprzedni artykuł

Pierwsze urodziny CCC.EU – ponad 1 500 000 zrealizowanych zamówień

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: