Zielone tereny przy Ścieżce Zdrowia w Polkowicach

Ponad dwa tysiące nowych drzew nasadzono podczas wielkiej, wspólnej akcji zalesiania terenów przy polkowickiej Ścieżce Zdrowia!

Już po raz drugi Nadleśnictwo Lubin wraz z mieszkańcami Polkowic przeprowadziło akcję odnowieni lasu, położonego przy Ścieżce Zdrowia. Przypomnijmy, że miejsce to wymagało wycinki sanitarnej, spowodowanej kilkuletnią suszą, a w konsekwencji złym stanem drzew.

Wprowadzamy nowe pokolenie lasu, sadząc sosnę. To proces zalesiania, który zainicjowaliśmy rok temu. W oddali widać nieco wyższe drzewka, to są dęby i buki, które posadziliśmy tu wcześniej – tłumaczy Norbert Wende z Nadleśnictwa Lubin.

Do akcji zalesiania okolic Ścieżki Zdrowia jak zwykle ochoczo włączyli się polkowiczanie. Wśród nich nie zabrakło dzieci, młodzieży oraz podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Polkowicach czy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach. Za łopaty i chwycili także samorządowcy.

Ścieżka Zdrowia to bardzo popularne miejsce wypoczynku polkowiczan, mające charakter właśnie takich zielonych płuc miasta. Cieszę się, że zgodnie z zapowiedziami Nadleśnictwa Lubin, od ubiegłego roku trwa akcja zalesiania tego terenu. Tym bardziej, że włączają się w nią bardzo chętnie polkowiczanie, w tym także ci najmłodsi – podkreśla burmistrz Polkowic. Łukasz Puźniecki.

Akcja zalesiania prowadzona jest na terenie całego nadleśnictwa w miejscach, które kilka lat temu leśnicy musieli wykarczować, ze względu na bardzo zły stan drzewostanu, spowodowany pięcioletnią suszą oraz związanymi z tym masowymi chorobami drzew.

UG Polkowice - mat. pras.
Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz jeszcze

Reklama

katering timcatering

Ostatnie aktualności