Fot. KGHM

29 listopada jest Dniem Pamięci Ofiar Wypadków w Pracy w KGHM. Został on oficjalnie ustanowiony w pierwszą rocznicę największej tragedii w historii Polskiej Miedzi – wypadku w Zakładach Górniczych Rudna. W wypadku zginęło aż 8 górników, a 21 zostało rannych. Dzisiaj mija dokładnie 5 lat od tego zdarzenia.

29 listopada 2016 roku, w rejonie Rudna Północna, o godzinie 21.09 miał miejsce samoistny wstrząs górotworu. Raport na portalu Śródziemnomorskiego Europejskiego Centrum Sejsmologii (EMSC) podał, że miał on magnitudę 4.5. Wyższy Urząd Górniczy poinformował, że wstrząs wystąpił na głębokości 1130 metrów. Była to tzw. górnicza ósemka. W rejonie zagrożenia znajdowało się wówczas 30 górników. Do największych zniszczeń doszło w komorze mechanicznej. Pracujący tam górnicy nie mieli szans na przeżycie – zginęło aż ośmiu z nich. 21 osób zostało rannych.

Co roku, 29 listopada, przedstawiciele Zarządu, Oddziałów KGHM, Spółek Grupy Kapitałowej, organizacji związkowych, samorządów oraz osoby prywatne oddają hołd ofiarom wypadków w KGHM składając kwiaty oraz zapalając znicze przy pomniku w sąsiedztwie Centrali KGHM.

Fot. KGHM to my

Nowe obostrzenia od 1 grudnia. Czy dotyczą one osób zaszczepionych?

Poprzedni artykuł

Jest tylko jeden sposób, aby odzysk opakowań z tworzyw sztucznych był wyższy niż 90% [VIDEO]

Następny artykuł

5 Komentarze

  1. Wyższy rozum wiedział że wcześniej komora się zawaliła od wstrząsów tylko nikt nie zginą od budowali ją i uruchomili ale wiedząc że za komorą idą przodki co nie mieli pojęcia że znowu jebnie komory wysokie na sześć metrów to gdzie ma jebnąć tylko gdzie jest najwyższe na tężenie a wali gdzie jest wysoko.

  2. Za te kanały na tym C-23 powini zdychać wszyscy z Dozoru który to tolerował. Tam od początku budowy przez PBK tych komór była tragedia. Tam przy budowie tych kanałów już był śmiertelny. Wiedzieliście? sPRAWDŹCIE!!! Poszukajcie w Archiwach. Bebekole doświadczeni w budowie za głowę się łapali w jakim gównie każą to budować. Te kanały się wiecznie waliły. Tam wiecznie się waliło. DOZÓR ICH POZABIJAŁ!!!! tolerując to co tam się działo!!!!

  3. Ale jesteś mondry

  4. nic się nie zmieni jeżeli Urząd Gorniczy będzie na garnuszku KGHM

  5. Dla zakładu pracownik to zasób ludzki. Ludzkie zdrowie i życie się nie liczy, liczą się tylko tony.

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like