Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych, Wielospecjalistyczny Szpital w Zgorzelcu, Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu – te trzy instytucje będą kooperować na rzecz zapewnienia swoim pacjentom najwyższej jakości i kompleksowych świadczeń zdrowotnych.

Porozumienie podpisane wczoraj, w obecności burmistrza Polkowic Łukasza Puźnieckiego, otwiera przed lekarzami tych jednostek służby zdrowia możliwości wymiany i standaryzacji wykonywania świadczeń zdrowotnych. Lista czynności medycznych obejmuje m.in.: diagnostykę obrazową i endoskopową, okulistykę, ortopedię, onkologię oraz opiekę długoterminową.

Wiemy, że w świetle obecnych uregulowań szpital w Polkowicach nie powstanie – wyjaśnia prezes zarządu Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych Waldemar Sułek, który zwraca uwagę na to, że PCUZ mając wsparcie w samorządzie może znaleźć swoje istotne miejsce na dolnośląskiej mapie usług medycznych. Deklaruje ponadto: Podpisane umowy to początek rozszerzania usług medycznych przez placówkę w Polkowicach z myślą o mieszkańcach Polkowic i powiatu polkowickiego.

W kontekście problemu zagrożenia koronawirusem, którego pierwszy przypadek odnotowano niedaleko obszaru zagłębiowego, bo w województwie lubuskim, warto dodać, że Szpital w Bolesławcu dysponuje oddziałem zakaźnym i jest przystosowany do przyjmowania pacjentów zarażonych koronawirusem.

Zarząd PCUZ planuje w niedługim czasie zawarcie podobnych porozumień z Głogowskim Szpitalem Powiatowym oraz Miedziowym Centrum Zdrowia w Lubinie.

Pirat drogowy zagrażał nie tylko sobie – pościg ulicami miasta

Poprzedni artykuł

„Gmina Lubin – wczoraj – dziś” – wystawa sentymentalna i edukacyjna

Następny artykuł

1 Komentarz

  1. […] zakresie zwiększenia oferty świadczeń zdrowotnych dostępnych dla mieszkańców gminy Polkowice. Jak już informowaliśmy w naszym portalu, w ubiegłym tygodniu podobną umowę podpisano z Zespołem Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu oraz […]

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: