PolkowiceVideoTwoje miasto

„Zbieramy H-2-O” – wodę zbieramy i oszczędzamy [VIDEO]

2

W Polkowicach nie marnują wody. Akcja „Zbieramy H-2-O” to kontynuacja, opisywanego przez nasz portal, pomysłu na stawianie zbiorników, które zbierają wodę opadową do ponownego użycia. Akcję wspiera koncern KGHM Polska Miedź poprzez swoich wolontariuszy.

Na zbiornikach zamieszczone będą obrazy namalowane przez mieszkańców Polkowic w specjalnym konkursie. Entuzjastów pędzla i płótna nie brakowało. Malowanie obrazów odbyło się w atmosferze iście rodzinnej, choć zadanie powierzone uczestnikom do łatwych nie należało. Pan Józef maluje całe swoje życie, a malarstwo wyraża jego emocje. Dobrze bawili się, również najmłodsi. Akcja miała wszystkich uświadomić, że woda jest niezwykle cenna i należy ją oszczędzać. Zobacz nasze video.

Od dziecka rysuję i maluję. Maluję wszystko, ale najczęściej motywy marynistyczne, pejzaże i konie – mówił Józef Jelonek, jeden z uczestników pleneru, który po losowaniu zmierzył się z dziełem Moneta. Wydrukowane na płytach PCV obrazy ozdobią pojemniki na deszczówkę (dzieła znanych malarzy wybrali mieszkańcy w ankiecie). Na płytach znajdą się też infografiki zwracające uwagę na problem nadmiernego zużycia wody w gospodarstwach domowych. Będą też informacje na temat autorów i historii obrazów, namalowanych przez rodziny pracowników KGHM.

W dalszej części naszej akcji stawiamy już nie tylko na ekologię i promocję sztuki, ale także na promocję rodzinnych wartości, edukację artystyczną oraz rozwój umiejętności plastycznych wśród osób, które chcą aktywnie zaangażować się nasz projekt. Wsparcie Wolontariatu KGHM jest w tym procesie nieocenione, gdyż pomaga w integracji lokalnej społeczności oraz edukacji ekologicznej i artystycznej – podkreśla dyrektor Centrum Kultury Bogusław Godlewski.

Pierwszy zbiornik na deszczówkę stanął przy kinie, a zebraną w nim wodą podlewana jest zieleń w Centralnym Parku Zabaw i Wypoczynku. Pięć kolejnych pojemników też będzie się znajdować blisko terenów zielonych.

Akcja „Zbieramy H20” wspomoże zbiór wód opadowych w Polkowicach. Wodę opadową czy pochodzącą z innego źródła warto oszczędzać. Jest nam wszystkim niezbędna do życia i sami w 70 procentach się z niej składają nasze organizmy.

Dariusz Nowakowski

PKO BP prognozuje płytką recesję w 2020 r. i silne odbicie w roku następnym [VIDEO]

Previous article

Zobacz dobry film – kino samochodowe w Polkowicach zaprasza

Next article

2 Comments

  1. […] Zbiorniki na wodę deszczową stanęły w pięciu miejscach w Polkowicach. Jest to następny etap projektu „Zbieramy H2O”, o którym informowaliśmy w serwisie video naszego portalu. […]

  2. […] się w minioną środę kolejna część projektu „Zbieramy H2O – na wodzie malowane”, o którym informowaliśmy w serwisie video naszego portalu. Podczas spotkania trzy rodziny oraz polkowiccy artyści wspólnie malowali obrazy związane z […]

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like