PolkowiceVideo

Zawsze trzeba być gotowym – „Strażomania” dobrą formą kształcenia zachowań w stanach kryzysowych [VIDEO]

0

„Strażomania” to akcja edukacyjna odbywającą się cyklicznie w polkowickich przedszkolach. Celem jest przygotowanie do potencjalnej akcji ewakuacyjnej, która mogłaby nastąpić w momencie zagrożenia bezpieczeństwa dzieci przebywających w przedszkolu.

W pozorowanej – na szczęście – ewakuacji w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Polkowicach najważniejsze było to, aby być gotowym na sytuacje realnego zagrożenia i prawdziwego niebezpieczeństwa. O celowość i przebieg akcji zapytaliśmy strażaka pożarnego i pedagogów. Chcieliśmy też poznać wrażenia przedszkolaków. Zobacz nasze video.

Podczas „Strażomanii” najmłodsi mieszkańcy gminy mogli skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych specjalnie dla. Mieli też okazję poznać lepiej zawody policjanta czy strażaka. Jak przyznaje wychowawca Pani Jolanta, po tego typu wydarzeniach, dzieci mówią, że chcą pracować w przyszłości w służbach tak przecież w potrzebnych w naszym codziennym życiu.

„Strażomania” odbywa się pod patronatem burmistrza Polkowic. W tegorocznej edycji wzięło udział 11 przedszkoli. Jej najmłodsi uczestnicy mogli rywalizować w konkursach plastycznym i piosenkarskim. Rozwijanie talentów artystycznych, a przy okazji edukacja – to dobra sposób forma edukacji najmłodszych, którzy przy tym bawili się wczoraj wyśmienicie.

Dariusz Nowakowski
foto: polkowice.eu

Zaatakowała nożem swoją mamę – agresywna córka jest w areszcie

Poprzedni artykuł

Międzynarodowe szkolenie ratowników

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: