Zapnijcie pasy i szykujcie się na ostrą jazdę z legendą polskiej sceny muzycznej i rozrywkowej – zachęcają organizatorzy wydarzenia z Centrum Kultury w Polkowicach.

Niepokorny, wyłamujący się stereotypom łobuz, jedna z najbardziej kolorowych postaci polskiego show-biznesu, to tylko niektóre opinie krążące o Krzysztofie Skibie, który w swoim występie zabierze widzów w podróż na backstage swojego życia. A jest co opowiadać! Spektakl oparty został na barwnych opowiastkach z biografii Skiby pod tym samym tytułem, która ukazała się nakładem Wydawnictwa SQN. Kulisy programów telewizyjnych, wpadki w show biznesie, barwne ciekawostki z tras koncertowych… będzie ostro!

Krzysztof Skiba od ponad 30 lat występuje z zespołem Big Cyc, z którym nagrał 18 płyt (łączny nakład sprzedanych płyt to ponad 3 mln egzemplarzy) i z którym wystąpił na ponad trzech tysiącach koncertów. W latach 80. organizował antysystemowe happeningi i działał w podziemnych ugrupowaniach antykomunistycznych. Walczył z komuną, gdyż jako student kulturoznawstwa i tak nie miał nic ciekawego do roboty. W więzieniu siedział w celi razem z „wampirem z Krotoszyna”, co jak podkreślają lekarze miało znaczny wpływ na jego osobowość.  W 2013 roku odznaczony przez prezydenta RP (na wniosek IPN) krzyżem „Wolności i Solidarności”. Opublikował kilka książek m.in. zbiór felietonów „Skibą w Mur” (Wydawnictwo Zysk 2006), zbiór opowiadań satyrycznych „Opowiadania podwodne” (Wydawnictwo Zysk 2009) i książki o czasach PRL pt. „Artyści, wariaci, anarchiści” (Wydawnictwo NCK 2010) i „Komisariat naszym domem. Pomarańczowa historia” (Wydawnictwo NCK 2015). Swoje satyryczne felietony prezentował m.in. na antenie radiowej Jedynki, Radia Wawa i AntyRadia.

Krzysztof Skiba wystąpi w sobotę 12 września o godz. 18:00 w Kinie Polkowice. Bilety w cenie 30 zł (40 zł w dniu wydarzenia) dostępne są w kasach Centrum Kultury (Galeria „Rynek 26”, Kino i Sobin) oraz TUTAJ.

„Światło dla świata” – początek 55. Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans

Previous article

Zmiany w Radzie Nadzorczej KS Górnik Polkowice – Mateusz Dróżdż i Piotr Wojtyczka w radzie nadzorczej

Next article

Comments

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like