Fot. W.Petera

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej od 4 do 29 października br. prowadzi nabór wniosków w ramach 30. edycji Samorządowego Programu Pożyczkowego. W 2021 roku łączna pula środków finansowych w ramach programu SPP wynosi 20 mln zł.

 – Środki finansowe mogą zostać przeznaczone na budowę i modernizację: placówek oświatowych, sieci i stacji wodociągowych, zbiorowego odprowadzania i oczyszczania ścieków, dróg gminnych i powiatowych, a także przedsięwzięć w zakresie odnawialnych źródeł energii. Z pożyczki można finansować 100% kosztów inwestycji brutto – informuje EFRWP.

 

Dowiedzieliśmy się, że maksymalna wysokość pożyczki wynosi 1,5 mln zł. Są one udzielane na okres do 5 lat, włączając w to 12-miesięczny okres karencji w spłacie kapitału i mogą służyć finansowaniu 100% kosztów zadania inwestycyjnego brutto.

Jak podaje EFRWP oprocentowanie wynosi 2,5% w skali roku, przy jednoczesnym braku jakichkolwiek kosztów i opłat dodatkowych oraz pośrednich – prowizji, marży, itp. Pożyczkę można zaciągnąć bez konieczności stosowania procedury przetargowej. Więcej informacji na stronie internetowej EFRWP: https://www.efrwp.pl/samorzady/samorzadowy-program-pozyczkowy/o-programie

Nowa ustawa antykorupcyjna – Poszerzony katalog przestępstw i surowsze sankcje

Poprzedni artykuł

Opieka wytchnieniowa – Nabór wniosków do przyszłorocznej edycji programu

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like