Fot. UG Polkowice

Pierwsze miejsce w kategorii „zespoły ludowe” zdobyły „Podolanki” z Nowej Wsi Lubińskiej podczas X Dolnośląskiego Przeglądu Twórczości Amatorskiej Seniorów w Jeleniej Górze. Przegląd odbył się w ramach Jeleniogórskich Senioraliów.

– Zespól ,,Podolanki’’ od ponad 35 lat reprezentuje gminę Polkowice na różnych festiwalach i przeglądach. Zespół ten jest jednym z podstawowych filarów kultury w naszej gminie oraz jej wizytówką. Doceniamy jego zaangażowanie. Razem z pracownikami Centrum Kultury staramy się, aby zespół mógł się rozwijać i miał odpowiednie warunki do ćwiczeń – mówi Bogusław Godlewski, dyrektor Centrum Kultury w Polkowicach.

– Bardzo dziękuję ,,Podolankom” za reprezentowanie naszej gminy na wszelkich festiwalach i wydarzeniach artystycznych. Niezmiernie się cieszę, że artyści z Nowej Wsi Lubińskiej dbają o nawiązywanie do tradycji i życia dawnej wsi – dodaje  Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Zespół powstał w 1985 r. z okazji dożynek. Obecnie liczy 13 osób. Śpiewa w nim dziewięć pań, natomiast czterech panów tworzy kapelę. Grają m. in. na akordeonie, gitarze, bębnie i klarnecie.  W repertuarze „Podolanek” można usłyszeć utwory ludowe, religijne oraz patriotyczne.

Dzień Edukacji Narodowej – Nauczyciele z placówek oświatowych prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Lubinie nagrodzeni

Poprzedni artykuł

Powikłania zakrzepowo-zatorowe mogą dotyczyć pacjentów w każdym wieku [VIDEO]

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like