Przed nami premiera teledysku „Wyklęci” zespołu Metal Reviver (pierwotnie wydarzenie miało mieć miejsce w Rynku). Zespół i ekipa pojawią się jednak na scenie w Rynku, gdzie opowiedzą o powstaniu i idei wideoklipu, a następnie wszyscy przeniosą się do Sali Królewskiej na projekcję „Wyklętych”.

A skąd w ogóle koncepcja stworzenia takiego utworu? Oddajmy głos zespołowi. Pomysł napisania tekstu utworu „Wyklęci” zrodził się pod wpływem filmu „Inka”, a później jeszcze z różnych innych źródeł uzupełniliśmy nasza wiedzę o tym ciężkim dla nas Polaków okresie. Chcieliśmy opowiedzieć historie niezłomnego człowieka, co wtedy czuł, jakie targały nim emocje, co przeżywał i w finale, jaka spotkała go kara za walkę o wolną Polskę. Obraz w teledysku stał się dopełnieniem i konkretną historią fikcyjnej postaci opartej na faktach historycznych, co jeszcze bardziej wzmocniło ten już i tak mocny przekaz.

Teledysk będzie w dwóch wersjach językowych polskiej i angielskiej, przez co chcieliśmy także przedstawić ten niewielki skrawek Polskiej historii całemu światu, a przez to oddać hołd za ich poświęcenie, serce, niezłomność i oddanie dla ojczyzny, dla nas Polaków.

Premiera wideoklipu „Wyklęci” – poniedziałek – 11 listopada 2019 – 16:00 – sala Królewska Akademii Rycerskiej – Legnica – wstęp tylko dla osób pełnoletnich

Wspólne niepodległościowe śpiewanie – zaproszenie na koncert

Poprzedni artykuł

Tragedia Jana – opowieść o walce ze złem

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like