Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Lubinie około północy zauważyli samochód osobowy, którego kierowca na widok radiowozu oznakowanego zjechał w boczną drogę i się zatrzymał, a za chwilę zawrócił.

Policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli jednak kierowca ani myślał się zatrzymywać. Pomimo nadawanych radiowozem sygnałów dźwiękowych i świetlnych kierowca uciekał samochodem, lecz w pewnym momencie na drodze szutrowej stracił panowanie i wjechał do rowu. To jednak nie zniechęciło kierowcy i podjął próbę pieszej ucieczki. Po kilkusetmetrowym pościgu pieszym ostatecznie wpadł w ręce policjantów.

Jak się okazało – zatrzymany 23-latek z terenu Ścinawy – uciekał, bo posiadał aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami. Ścinawianina osadzono w celi a po wystudzeniu jego emocji postawiono mu zarzuty, w tym nie zatrzymania się do kontroli drogowej.

Za niezatrzymanie się niezwłocznie do kontroli drogowej, pomimo polecenia osoby uprawnionej – w tym przypadku policjanta – grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Młodego kierowcę czekają także konsekwencje za prowadzenie pojazdu mimo zakazu wydanego przez sąd.

Poprzez: KPP Lubin

Święto niepodległości i solidarności

Poprzedni artykuł

Polki mają 17 par butów, Polacy 7 par – taka jest średnia krajowa według badania zleconego przez Grupę CCC

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like