• W nocy doszło uszkodzenia pojazdów zaparkowanych na jednej z głogowskich ulic. 42-latek wybił szybę w jednym z aut a w drugim uszkodził karoserię.

Pojazdy należały do jego ojca i matki a do aktu wandalizmu doszło na tle nieporozumień rodzinnych. Po dokonaniu uszkodzeń odjechał rowerem z miejsca przestępstwa. Wartość strat wyceniono łącznie na kwotę 10 tys. zł. Mieszkaniec Głogowa został zatrzymany przez policjantów krótko po tym jak uszkodził oba samochody Za uszkodzenie mienia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

  • Policjanci z Głogowa zatrzymali trójkę podejrzanych, którzy dokonali kradzieży dwóch urządzeń… do przepychania rur z terenu Spółdzielni Mieszkaniowej.

Trójka zatrzymanych osób to 34-letni mieszkaniec powiatu wschowskiego oraz dwoje mieszkańców Głogowa w wieku 75 i 72 lat. Razem przebywali na terenie obiektów Spółdzielni Mieszkaniowej. Jak tłumaczyli się po zatrzymaniu, byli tam załatwić sprawy urzędowe. Wychodząc zobaczyli stojące na placu obok kontenera na śmieci urządzenia. 34-latek zabrał je i umieścił w samochodzie dwójki starszych osób, a te nie protestowały. Jak twierdził uważał, że zabiera przedmioty wyrzucone na śmietnik.

Okazało się, że skradzione urządzenia są sprawne a pozostawiono je na placu na chwilę, ze względu na nieprzyjemny zapach jaki wydzielały po ich użytkowaniu. Policjanci po przejrzeniu monitoringu i ustaleniu rysopisu sprawców, kilkanaście minut po kradzieży zatrzymali podejrzanych, następnie w ich samochodzie znaleźli skradzione urządzenia o wartości 10 tys. zł. Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

  • Najpierw miało miejsce włamanie do domu jednorodzinnego i kradzież laptopa, telefonu komórkowego oraz pieniędzy.

Wartość strat wynosiła ponad 1100 złotych. Podejrzany o te czyny mężczyzna – 39 – letni mieszkaniec Lubina – został zatrzymany przez policjantów głogowskiego wydziału kryminalnego. Podejrzany działał w warunkach recydywy. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Został objęty policyjnym dozorem.

Poprzez: KPP Głogów

Walczymy o wóz dla strażaków – liczy się frekwencja wyborcza

Poprzedni artykuł

Wsparcie dla MŚP dotkniętych skutkami COVID-19 – komunikat Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: