Fot. CK "Muza" w Lubinie

W przyszłą niedzielę, 21 listopada, w lubińskiej „Muzie” koncerty zagra Kroke. Po raz kolejny wystąpią na scenie w sali widowiskowej centrum kultury, 3 lata temu grali razem z Anną Marią Jopek. Podczas niedzielnego koncertu usłyszeć będzie można ich najbardziej znane utwory. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00. Wciąż dostępne są bilety w cenie 80 zł, a za 90 zł w dniu koncertu.

Kroke stworzyła w 1992 roku trójka przyjaciół: Tomasz Kukurba, Jerzy Bawoł i Tomasz Lato. Jako absolwenci krakowskiej Akademii Muzycznej, ale również artyści szukający, nie stronili od eksperymentów z jazzem oraz muzyką współczesną. Zespół, początkowo kojarzony głównie z twórczością klezmerską, oscyluje obecnie wokół różnych gatunków. Artyści czerpią inspirację z muzyki etnicznej całego świata, zawsze jednak wzbogacają dzieła autorskimi improwizacjami. W ten sposób Kroke tworzy własny, unoszący się ponad granicami, czasem i formami styl.

CK "Muza" w Lubinie - informacja prasowa

Pod każdym względem zaskakująca podróż w czasie – „Wrocław według Bacha” [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Jakie zagrożenia wynikają z cyberprzestępczości i wojny hybrydowej? – wnioski z debaty Instytutu Jagiellońskiego [VIDEO]

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like