Ważne zwycięstwo koszykarek z Polkowic

Koszykarki BC Polkowice mocno się napracowały, żeby ostatecznie pokonać na wyjeździe zespół Tango Bourges Basket 63:62. Tym samym polkowiczanki umocniły się na pozycji lidera w rozgrywkach EuroLeague Women.

Początek meczu nie zapowiadał tak zaciętej końcówki spotkania. Pierwszą kwartę polkowiczanki wygrały różnicą 10 punktów ale jeszcze przed przerwą Francuzkom udało się wyrównać i właściwie mecz rozpoczął się od początku. Trzecia kwarta ponownie należała do polkowiczanek, które skutecznie wyprowadzały kontry jednocześnie grając uważnie w obronie. Niestety na 14 sekund przed końcem meczu gospodynie prowadziły jednym punktem ale popełniły faul. Celnym egzekutorem rzutów osobistych była niezawodna Artemis Spanou i tym samym polkowiczanki dowiozły zwycięstwo do końca meczu wygrywając ostatecznie 63:62.

Tango Bourges Basket – BC Polkowice 62:63 (4:14, 22:12, 15:20, 21:17)
Punkty dla BC: Wheeler 19, Friskovec 14, Mavunga 9 (12zb), Gajda 7, Telenga 7, Spanou 5, Piestrzynska 2, Gertchen 0

źródło: UG Polkowice