W Lubinie powstanie nowoczesny stadion lekkoatletyczny. Koszt inwestycji szacowany jest na ponad 30 milionów złotych. Dzisiaj, przedstawiciele rządu, minister Michał Dworczyk i Krzysztof Kubów, szef gabinetu politycznego premiera – przekazali prezydentowi miasta, Robertowi Raczyńskiemu symboliczny czek na 16,5 mln zł na realizację tego projektu.
We wtorek, 19 października, w Lubinie prezydent Robert Raczyński odebrał symboliczny czek na 16,5 mln złotych z deklaracją wsparcia sportowej inwestycji pieniędzmi z budżetu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
– Sfinalizowane zostały tym samym trzy zasadnicze punkty umowy koalicyjnej, dotyczące samego Lubina. Pierwszym było obniżenie o 15 procent podatku miedziowego, drugi punkt, dotyczący obiektu sportowego, właśnie jest realizowany. Prowadzimy też rozmowy, których szczegółów nie mogę jeszcze niestety ujawnić, dotyczące inwestycji zagranicznych na terenie miasta – informuje Robert Raczyński.
– Na tym obiekcie będzie można organizować międzynarodowe mitingi, zawody rangi ogólnokrajowej z mistrzostwami Polski włącznie. Na terenie Regionalnego Centrum Sportowego powstanie arena z ośmioma torami z nawierzchni syntetycznej i boiskiem a obok zbudowana zostanie hala z bieżnią do rozgrzewki, skocznią do skoku w dal i trójskoku – mówi Krzysztof Kubów, Sekretarz Stanu KPRM. – Lubin od zawsze był miastem mistrzów i chcemy tą tradycję kontynuować. Dzięki nowoczesnemu stadionowi lekkoatletycznemu stolica Polskiej Miedzi ponownie będzie kuźnią talentów, dlatego tak cieszy współpraca pomiędzy rządem i samorządem – podkreśla Kubów.
Cieszę się, bo z jednej strony to dowodzi, że koalicja dobrze działa, z korzyścią dla mieszkańców Dolnego Śląska, i wywiązujemy się wzajemnie z naszych koalicyjnych zobowiązań. Najważniejszą kwestią jest jednak to, że rozwijamy infrastrukturę sportową na Dolnym Śląsku – tłumaczy Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera.
Jak informuje portal lubin.pl, Przebudowany stadion lekkoatletyczny będzie jedynym na Dolnym Śląsku obiektem, którego parametry techniczne pozwolą na organizację zawodów najwyższej rangi. Planując jego przebudowę władze miasta chciały jednocześnie uhonorować jedną z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletek – Irenę Szewińską.
Grafiki z wizualizacjami stadionu poniżej
Fot. Facebook/Krzysztof Kubów