GłogówLegnicaFakty i informacjeBiznesVideo

W Głogowie powstanie Miedziowe Centrum Rozwoju Gospodarczego [WIDEO]

0

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., przy wsparciu KGHM Polska Miedź S.A. i jedenastu innych partnerów, utworzy Miedziowe Centrum Rozwoju Gospodarczego. Wśród nich znajdują się cztery samorządy, cztery uczelnie wyższe, a także organizacje wspierające biznes. Porozumienie o współpracy podpisano w czwartek, 13 stycznia, w siedzibie LSSE w Legnicy.

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna inwestuje nie tylko w Legnicy, czy Środzie Śląskiej, ale i Głogowie. Miedziowe Centrum Rozwoju Gospodarczego ma stać się miejscem, które umożliwi rozwój sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz pobudzi gospodarczo region. Zaowocuje to nowymi miejscami pracy, w tym dla wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Fot. LSSE

Dziś zrobiliśmy pierwszy, bardzo ważny krok, ale to dopiero początek drogi do zrealizowania tego dużego przedsięwzięcia. Miedziowe Centrum Rozwoju Gospodarczego, wraz z terenami inwestycyjnymi w okolicy, to przestrzeń, która pozwoli na utworzenie wielu nowych miejsc pracy. Oczywiście nie od razu, ale takiej szansy nie możemy przegapić – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i dodaje, że wybór Głogowa jako siedziby centrum nie jest przypadkowy.

Fot. LSSE

Rozwój LSSE w tych terenach może wspomóc walkę z bezrobociem w regionie. Nie tylko w powiecie głogowskim, ale i sąsiadującym z nim górowskim, gdzie stopa bezrobocia sięga 14%. Rynek pracy i dobrze skomunikowane obszary inwestycyjne, to jedne z kluczowych argumentów, które wpływają na decyzje inwestorów o wyborze konkretnej lokalizacji.

Połączenie świata nauki, biznesu i samorządu, wydaje się taką współpracą, bez której niemożliwy jest rozwój ani gmin, ani samorządów, ani biznesu, ani uczelni, dlatego dziękuję za zaproszenie KGHM do tego bardzo dobrego przedsięwzięcia. Myślę, że na tym porozumieniu skorzystają wszystkie strony i będziemy starali się je prowadzić właśnie tak, aby każdy z uczestników tego przedsięwzięcia miał korzyści – mówi Adam Bugajczuk, wiceprezes ds. rozwoju KGHM Polska Miedź S.A.

Fot. LSSE

Wstępnie na siedzibę MCRG wytypowano dwa miejsca, obecnie toczą się negocjacje z właścicielami nieruchomości, których finał poznamy już wkrótce.

Sygnatariuszami porozumienia o współpracy są: Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, przy udziale Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego LSSE, Dolnośląskiego Klastra Lotniczego, KGHM Polska Miedź, Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Agencja Rozwoju Regionalnego „ARLEG”, Gmina Miejska Głogów, Gmina Głogów, Gmina Kotla, Gmina Jerzmanowa, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie, Collegium Witelona Uczelnia Państwowa w Legnicy, Politechnika Wrocławska wraz z filią w Legnicy, Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach.

Głogów: Koncert Graffiti i Roxie Węgiel odwołany!

Poprzedni artykuł

Jak żyć w czasie zatrważających wiadomości – mamy kilka podpowiedzi ekspertów

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like