Możesz współtworzyć Dźwiękową Mapę Legnicy! To interdyscyplinarny projekt wirtualnej mapy dokumentującej pejzaże dźwiękowe miasta. W ramach trwającego pół roku projektu nagrywane są i zbierane charakterystyczne dla Legnicy odgłosy oraz brzmienia zarejestrowane w przestrzeni miejskiej.
Legnickie Centrum Kultury im. Henryka Karlińskiego zapraszamy do udziału w zabawie każdego zainteresowanego tożsamością swojego miasta. Interesują są krótkie (trwające 2-3 minuty) nagrania ulic, placów, podwórek, miejsc i przestrzeni miejskich. Zbierane dźwięki charakterystyczne, nietypowe, ale też codzienne brzmienia, jak chociażby poranek na przystanku autobusowym czy spacer po parku.
Dźwięki zamieszczone zostaną na wirtualnej mapie, z dokładnym oznaczeniem lokalizacji nagrania. Celem projektu jest zebranie brzmień miasta w jednym miejscu – tak, by każdy mógł wirtualnie odbyć spacer dźwiękowy po dzisiejszej Legnicy. Głównym zamierzeniem projektu jest chęć zachowania „muzyki” miasta w formie dostępnej dla wszystkich.
Do zrobienia dobrego nagrania wystarczy smartfon z funkcją dyktafonu, oraz dostęp do sieci. Nagrania będą wysyłane mailem. Wystarczy osłonić urządzenie od podmuchów wiatru i skierować je w stronę miejsca, którego brzmienie chcemy nagrać.
W trakcie nagrania lepiej nie wykonywać gwałtownych ruchów, które mogłyby mieć zgubny wpływ na jego końcową jakość. Wystarczą trwające 2-3 minuty nagrania opatrzone zdjęciem miejsca, gdzie zostały zarejestrowane i jego krótkim opisem. Po zakończeniu wyślij nagranie na adres: [email protected] Twoje nagranie ukaże się na Dźwiękowej Mapie Legnicy. Dźwięków Legnicy można posłuchać tutaj. Projekt realizowany jest w ramach 50. Festiwalu Chórów Legnica Cantat.