Fot. LCK

 Związek Ukraińców w Polsce – Koło i Oddział w Legnicy zaprasza na 16. edycję ,,Ukraińskich klimatów’’. Celem imprezy jest prezentacja kultury i twórczości mniejszości ukraińskiej w Polsce. Wydarzenie ma również charakter integracyjny.

Podczas koncertu , który rozpocznie się o godzinie 16.30  na dziedzińcu Akademii Rycerskiej w Legnicy wystąpią zespoły z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Legnicy, Hudacy z Czeremska, Fajna Ferajna oraz Howerla.

– Zespół Hudacy tworzą osoby wykonujące już wcześniej muzykę karpacką i poezję śpiewaną. Od początku istnienia jedynym celem grupy było granie i śpiewanie w stylu muzykantów, którzy za czasów monarchii austro – węgierskiej przemierzali Karpaty w poszukiwaniu zarobku. Fajna Ferajna to kilkunastoosobowa grupa młodych ludzi z Wiechlic, grających muzykę folkową. W poszukiwaniu twórczych inspiracji zespół sięga do polskiej i łemkowskiej muzyki ludowej. Hoverla to polsko-ukraiński zespół folk-rockowy z Wrocławia, czerpiący muzyczne inspiracje z ukraińskiej, polskiej i łemkowskiej muzyki ludowej. Na oryginalny charakter zespołu składa się fuzja muzycznych tradycji ludowych z nowoczesnymi aranżacjami inspirowanymi rockiem, reggae, ska. Zespół śpiewa w językach: ukraińskim, łemkowskim i polskim – informuje Legnickie Centrum Kultury.

Z okazji beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia i 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża – Wystawa ,,Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia’’

Poprzedni artykuł

Zagłębie wyszarpuje zwycięstwo w ostatnich sekundach meczu!

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like