Uczelnia Jana Wyżykowskiego rozpoczyna współpracę z Brose Sitech

Spółka Brose Sitech dołącza do grona podmiotów współpracujących z polkowicką Uczelnią Jana Wyżykowskiego. Od przyszłego roku akademickiego będą wspólnie realizować studia dualne na kierunku pedagogika w specjalności HR Business Partner.

Umowę o współpracy podpisali rektor UJW dr Tadeusza Kierzyk, oraz Edyta Zarecka, prokurent samoistny, dyrektor zarządzający ds. personalnych, IT i organizacyjnych w Brose Sitech.

Studia w specjalności HR Business Partner powstały z myślą o nowoczesnej organizacji, przyjaznej pracownikom, z sukcesem konkurującej na rynku pracy dzięki integracji strategii firmy ze strategią zarządzania zasobami ludzkimi.

Naszym głównym celem będzie podnoszenie jakości i efektywności kształcenia zawodowego oraz dostosowania go do wyzwań rozwojowych i potrzeb lokalnego rynku – informuje dr Tadeusz Kierzyk – Połączenie wiedzy teoretycznej z aspektami praktycznymi umożliwi studentom skrócenie okresu adaptacji zawodowej i przygotowania ich do wykonywania zadań w pełnym zakresie na danym stanowisku, bezpośrednio po zakończeniu studiów – zaznacza rektor UJW.

Absolwent studiów w specjalności HR Business Partner (Partner Biznesowy) to specjalista potrafiący skutecznie łączyć sferę operacyjną i personalną w organizacji, patrzący na procesy HR z perspektywy biznesu.

Dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom potrafi projektować rozwiązania i narzędzia dla biznesu, zbudować politykę rekrutacyjną oraz stworzyć model kompetencyjny oparty na rzeczywistych potrzebach organizacji.

W ramach realizacji umowy Brose Sitech zobowiązał się do umożliwienia studentom naszej uczelni odbywania praktyk studenckich w swoich zakładach. Dodatkowo patron może wedle swojego uznania ufundować stypendia dla studentów kierunku pedagogika o specjalności HR Business Partner, prowadzonej wspólnie z UJW oraz udzielić finansowego wsparcia uczelni we wspólnym prowadzeniu kierunku.

Warto podkreślić, że od początku kadencji obecnych władz, Uczelnia podpisała umowy o współpracy ze spółką KGHM Polska Miedź, z którą wspólnie prowadzi kształcenie dualne na kierunku Górnictwo i Geologia, oraz Bosch Rexroth Sp. z o.o., która objęła patronat nad kierunkami mechatronika oraz zarządzanie i inżynieria produkcji.

Także studia licencjackie w specjalności administracja samorządowa mają swojego patrona – Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Do grona partnerów uczelni należą także spółki Grupy KGHM: KGHM Zanam, KGHM Metraco, PeBeKa, CBJ, Mercus Logistyka czy Klub Zagłębie Lubin.

Brose Sitech. specjalizuje się w produkcji siedzisk samochodowych, ich konstrukcji oraz kompleksowych rozwiązaniach w zakresie wnętrz samochodowych. Przy ścisłej współpracy z takimi markami jak: Volkswagen, Audi i Volkswagen Samochody Użytkowe, pracuje nad innowacyjnymi siedzeniami dla wybranych modeli samochodów koncernu Volkswagen.

Firma ma swoją siedzibę w Polkowicach na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Spółka była wielokrotnie nagradzana za najwyższe standardy zarządzania zasobami ludzkimi m.in. złotą statuetką i tytułem lidera zarządzania zasobami ludzkimi oraz certyfikatem HR Najwyższej Jakości.

źródło: UG Polkowice za: UJW
Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz jeszcze

Reklama

katering timcatering

Ostatnie aktualności