Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z komendy miejskiej w Legnicy zatrzymali po pościgu kierującego samochodem osobowym.

Policjanci legnickiej drogówki podjęli pościg za kierującym pojazdem, który jadąc ulicą Hutników nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Pomimo wyraźnych sygnałów dawanych przez funkcjonariuszy do zatrzymania, mężczyzna gwałtownie przyśpieszył i rozpoczął ucieczkę ul. Złotoryjską, a następnie popełniając szereg wykroczeń w ruchu drogowym, kontynuował swoją niebezpieczną jazdę.

Podczas próby zatrzymania auta, kierujący wielokrotnie celowo zajeżdżał drogę policjantom, próbując zepchnąć radiowóz z drogi. Na ulicy Działkowej umyślnie skręcił w lewo w wyniku czego uderzył w radiowóz, a następnie obrócił się wokół własnej osi, po czym wypadł z drogi i uszkadzając ogrodzenie zatrzymał się na terenie ogrodów działkowych.

Jeden z policjantów odniósł obrażenia ciała, które na szczęście nie zagrażały jego życiu. Funkcjonariusze natychmiast udali się do pojazdu, gdzie skutecznie obezwładnili i zatrzymali kierującego. Po sprawdzeniu 39-latka okazało się, że nie posiada on prawa jazdy, ponieważ zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało, że jest trzeźwy, jednak narkotest wskazał, że kierujący prowadził samochód pod wpływem środków odurzających.

W pojeździe przebywała też 16-letnia pasażerka, która po wykonaniu czynności została przekazana matce. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Zaprosiły jesień do domów

Poprzedni artykuł

6 tras kolejowych przejmie samorząd województwa – najpierw formalności, potem inwestycje

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like