Statystyki są bezwzględne. Szczepionych jest 30 osób tygodniowo. Wynika to z dostępności szczepionek. Jesteśmy cały czas w kontakcie z Agencją Rezerw Materiałowych i śledzimy dystrybucję preparatów, a ta niestety szwankuje. I to w całym kraju – informuje p.o. kierownika Działu Rozliczeń w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych Martyna Grzelczak.
W powiecie polkowickim funkcjonuje sześć punktów szczepień. Zaszczepić się można w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych, CTD Medicus w Chocianowie, Gminnym Ośrodku Zdrowia w Gaworzycach, Miedziowym Centrum Zdrowia w Grębocicach, w przychodni w Przemkowie przy ul. Długiej oraz w Radwanicach w punkcie szczepień przy ul. Głogowskiej. Placówki te zgłosiły chęć utworzenia punktów w rządowym programie, który nadzoruje logistycznie przedsięwzięcie.
Ilość punktów szczepień w danej miejscowości zależy od ilości placówek medycznych. Na jedną placówkę przypada jeden punkt zabiegowy.
W Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych funkcjonuje jeden punkt szczepień. Zasada wszędzie jest taka sama: jedna przychodnia lub szpital to jeden punkt. Wliczają się w to również filie ośrodków, dlatego też duże placówki mogły sobie pozwolić na kolejne punkty. My, jako Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych nie posiadamy oddziałów zamiejscowych, dlatego też mamy jeden punkt – wyjaśnia p.o. kierownika Działu Rozliczeń w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych Martyna Grzelczak.
Organizacja szczepień przeciwko COVID-19 w Polkowicach przebiega prawidłowo, a w gotowości są trzy zespoły. Jesteśmy w stanie szczepić kilkaset osób tygodniowo. Mamy skompletowane zespoły i pomieszczenia. Czekamy tylko, aż pojawi się więcej szczepionek – podsumowuje prezes Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych Paweł Gambal.