KGHM Polska Miedź S.A. jest pierwszej dziesiątce światowych liderów branży wydobywczej w najnowszym raporcie Sustainalytics.

W raporcie Sustainalytics doceniono starania firm dotyczące m.in. łączenia technologii i innowacji, doceniania pracowników oraz inicjatyw związanych ze zrównoważonym rozwojem. Nowe technologie służą przede wszystkim zwiększeniu bezpieczeństwa pracowników, podniesieniu efektywności przedsiębiorstwa, optymalizacji kosztów produkcji oraz rozwojowi oferowanych produktów. Sustainalytics to międzynarodowa firma ratingowa, która zajmuje się oceną spółek giełdowych m.in. pod katem wyników w zakresie zarządzania środowiskowego, społecznego i ładu korporacyjnego.

Polskiego miedziowego giganta wyróżniono m.in. za wdrażanie innowacyjnych technologii. Przemysł wydobywczy jest innowacyjny. KGHM bardzo szybko wdraża dostępne na świecie rozwiązania i jest motorem napędowym do ich tworzenia. Usprawnienia w ciągu technologicznym zwiększają bezpieczeństwo oraz efektywność naszej pracy. Zrealizowane projekty zwiększają wartości firmy i przynoszą wymierne efekty dla załogi, także w wyjątkowym czasie pandemii. Nagrody, które otrzymujemy potwierdzają, że nasza strategia działa – powiedział prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński.

KGHM Polska Miedź S.A. został też laureatem konkursu TechnoBiznes 2020 organizowanego przez „Gazetę Bankową”. Uznanie kapituły zyskało wdrożenie platformy eRaport, która wykorzystuje nowoczesne technologie do komunikacji w kopalniach Polskiej Miedzi.

Koncern sięga po najnowsze rozwiązania światowe z zakresu przemysłu 4.0. Innowacyjność jest widoczna w codziennej aktywności firmy i jest również efektem inicjatyw pracowników spółki. Innowacje stwarzają nowe możliwości rozwoju naszej firmy. Stosujemy nowoczesne technologie i uczestniczymy w wielu projektach badawczych czy naukowych, również tych międzynarodowych. Jesteśmy jednym z najbardziej aktywnych graczy na tym rynku – powiedział wiceprezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A. ds. Rozwoju Adam Bugajczuk.

Lubiński potentat miedziowy był również uczestnikiem międzynarodowego projektu DISIRE, który niedawno został wpisany na listę 1000 nowoczesnych technologii zmieniających świat przygotowaną przez Solar Eclipse Foundation. W Zakładach Górniczych Lubin testowano platformę technologii śledzenia procesu technologicznego oraz pomiarów w trudnych warunkach górniczych. Z innowacji mogą korzystać wszystkie firmy wydobywcze na świecie.

Piłeś – nie jedź – a jednak jadą i trafiają…

Poprzedni artykuł

Zdrowo zjeść, smacznie zjeść – jak to pogodzić?

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like