Ekipa TC Chrobry Scott Głogów rozpoczęła etapówką z kalendarza UCI swój sezon 2020. W ubiegłym tygodniu rozegrane zostały cztery etapy wyścigu „Dookoła Mazowsza”.

Na I etapie mocne wejście w ściganie miał Adam Kuś, który na I etapie był w ucieczce dnia. Jednak nie dowiedzieliśmy się, czy akcja dwóch kolarzy zakończyłaby się sukcesem, bo etap został przerwany z powodu wypadku na trasie wyścigu – relacjonuje sekretarz związku Elżbieta Mikołajczak. Kolejne etapy potwierdziły już doskonałe wejście w tegoroczny sezon. W klasyfikacji końcowej kategorii Młodzieżowców Adam Kuś uplasował się na 13. miejscu i był szósty wśród zawodników polskich grup zawodowych.

Dzień później wystartowaliśmy w klasyku z kalendarza UCI „Puchar MON”. Trasa tegorocznej edycji miała długość 174,5 kilometra i preferowała specjalistów od sprintu. Kolarze ścigali się na rundach o długości niespełna 30 kilometrów. Wyścig był rozgrywany w ciężkich warunkach atmosferycznych, przy temperaturze bliskiej 30°C. Od samego początku tempo było bardzo wysokie, średnia prędkość to 48,72 km/h. Adam Kuś zajął 23 miejsce w klasyfikacji open, w klasyfikacji młodzieżowców polskich uplasował się na 2 miejscu za Bartoszem Rudykiem, a Piotr Mierzyński odpowiednio 24/3 miejsce – napisano w relacji z zawodów.

Dzisiaj głogowska ekipa bierze udział w Torowych Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w Pruszkowie. Następne starty już w sierpniu to: 22. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Memoriał Henryka Łasaka, Grand Prix Doliny Baryczy Żmigród, XXX Memoriał Grundmanna i Wizowskiego, 64. Międzynarodowy Wyścig Orlików Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej. W dniach 20 – 23 sierpnia głogowianie będą walczyć o medale Szosowych Mistrzostw Polski w Busku Zdrój i Kazimierzy Wielkiej, a 30 sierpnia w Wysowej wystartują w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski. Sezon 2020 jest nietypowy i nieprzewidywalny. Staramy się jednak dostosować do panujących warunków i zapewnić zawodnikom jak największą ilość startów – informuje TC Chrobry Scott Głogów.

Poprzez: dglnews.pl / foto: TC Chrobry Scott Głogów

Z czterech WORD-ów jeden DORD – integracja ośrodków ruchu drogowego na Dolnym Śląsku przesądzona [VIDEO]

Previous article

„Zaszczytem dla nas jest obecność świadków wydarzeń sprzed czterdziestu lat” – „Solidarność” rodziła się także w Polkowicach [VIDEO]

Next article

Comments

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like