Sztandar dla polkowickiej „czwórki”

W Szkole Podstawowej nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Polkowicach trwają przygotowania do nadania sztandaru szkoły. Można jeszcze wesprzeć ten projekt.

„Czwórka” powstała w 2017 roku z przekształcenia gimnazjum numer 2 i początkowo to jego sztandar eksponowano podczas różnych uroczystości, ponieważ jeszcze przez dwa kolejne w placówce uczyły się ostatnie oddziały gimnazjalne.

Od roku 2019 nasza szkoła została pozbawiona aktualnego atrybutu szkolnej tradycji, jakim bez wątpienia jest sztandar, dlatego też podczas apeli i różnych uroczystości, w tym obchodów świąt państwowych, nie możemy w pełni godnie celebrować naszych obrzędów – mówi Mariola Król, dyrektor SP nr 4 w Polkowicach.

Co prawda, koncepcja rozwoju szkoły zakładała inicjatywę zakupu nowego sztandaru, ale plany te pokrzyżowały pandemia oraz zdalne nauczanie. Trudno było starać się o fundusze, organizować imprezy, konkursy i inne wydarzenia. Dopiero w zeszłym roku szkolnym, we współpracy z gminą Polkowice, Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Radą Rodziców zorganizowano festyn rodzinny, podczas którego ruszyła zbiórka funduszy na zakup sztandaru. Potem były kolejne akcje, m.in. kiermasz stroików jesiennych przygotowanych przez uczniów i ich rodziców, sprzedaż kremówek w Dzień Papieski, wypieków i deserów w Dzień Jabłka, koncert niepodległościowy, Dzień Kobiet, sprzedaż wyrobów ceramicznych i świątecznych ozdób wykonanych przez uczniów i wychowawców.

Wspólne inicjatywy i działania wpłynęły korzystnie na pozytywną atmosferę w naszej szkole i dodały nam motywacji do realizacji kolejnych pomysłów – dodaje dyrektor „czwórki”. – W pozyskiwanie środków włączyli się uczniowie, ich rodzice oraz pracownicy szkoły. Nasze starania docenił burmistrz Łukasz Puźniecki, który pozytywnie rozpatrzył wniosek o dofinansowanie zakupu sztandaru z funduszy gminnych.

Uroczyste nadanie sztandaru szkoły planowane jest w tym roku szkolnym. Można jeszcze wesprzeć finansowo ten projekt wykonując przelew na konto Rady Rodziców: 30 1020 5558 0000 8202 3418 0949 z dopiskiem „Sztandar szkoły”. Można też zakupić „symboliczny gwóźdź” za 500-1000 złotych.

W zamian za ofiarowaną pomoc finansową możemy zaoferować wyróżnienie „gwoździem pamiątkowym” umieszczonym na specjalnym tablo – zapowiada dyrektor szkoły.

Podczas uroczystości sponsorzy otrzymają też podziękowania.

UG Polkowice - mat. pras.
Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz jeszcze

Reklama

katering timcatering

Ostatnie aktualności