KGHM stanął na wysokości zadania i zapewnił bezpieczeństwo pracownikom podczas pandemii COVID-19. Tak działania firmy ocenili eksperci podczas kolejnych obrad Rady Medycznej. Jak zaznaczyli – teraz kluczowa jest realizacja programu szczepień.

Podczas posiedzenia Rady Medycznej, autorytety świata nauki i medycyny oraz przedstawiciele kadry zarządzającej KGHM przyjrzeli się aktualnej sytuacji zdrowotnej w firmie. Przeanalizowali również szereg działań podjętych przez kadrę zarządzającą, mających na celu przeprowadzenie firmy w spokojny sposób przez kryzys pandemiczny. Jak stwierdzili eksperci Spółka zdała egzamin.

– Jesteśmy w dobrej sytuacji. Znamy ryzyko, ale wiemy także, że nasze działania przynoszą efekty. I są to działania wypracowane również dzięki wskazaniom ekspertów z Rady Medycznej. Wyprzedziliśmy wszystkich powołując naszą Radę jeszcze przed pandemią – mówi Adam Bugajczuk, wiceprezes ds. rozwoju KGHM.

KGHM dba zarówno o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników, jak i o produkcję. Elastyczność w podejmowanych działaniach i konsekwencja zapewniły stabilność produkcji.
– Jako jedna z niewielu firm z naszej branży ani przez chwilę nie wstrzymaliśmy oraz nie ograniczaliśmy produkcji. Utrzymujemy i wzmacniany nasze działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa pracownikom, a to przekłada się na nasze wyniki. KGHM aktywnie włączył się w program szczepień – podkreśla wiceprezes Bugajczyk.

– KGHM jest przykładem dla innych, jak postępować i jak działać w trakcie pandemii . Obecnie kluczowa jest realizacja Narodowego Programu Szczepień. Jeśli ludzie nie będą się szczepić przeciw COVID-19, to jesienią czeka nas kolejna fala epidemii – dodaje prof. Andrzej Horban, główny doradca Prezesa Rady Ministrów do spraw COVID-19.

Rada Medyczna KGHM Polska Miedź S.A. została powołana w 2019 roku. W jej skład wchodzą lekarze, naukowcy i przedstawiciele kadry zarządzającej KGHM. Wspiera i inicjuje wszelkie działania KGHM oraz Fundacji KGHM w zakresie szeroko zakrojonych działań lokalnych na rzecz zdrowia pracowników, mieszkańców Zagłębia Miedziowego oraz województwa dolnośląskiego.

W Legnicy będą szkolić i egzaminować maszynistów i dyżurnych ruchu

Poprzedni artykuł

Mocne wejście – nowa odsłona bowlingu

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like