Gmina Lubin jest już gotowa na świętowanie Bożego Narodzenia – jeśli brać pod uwagę wielobarwne, świecące i malowniczo skomponowane dekoracje domostw.

Samorząd rozstrzygnął właśnie konkurs na najpiękniejsze oświetlenie świąteczne swoich posesji. Sytuacja epidemiologiczna w kraju nie pozwoliła na zorganizowanie uroczystej gali z udziałem uczestników konkursu. Dokonano jednak oceny 21 rozświetlonych posesji z siedmiu miejscowości. Komisja konkursowa dokonała indywidualnej oceny punktowej każdej posesji oceniając zgodnie z regulaminem iluminacje widoczne dla postronnych od strony drogi, pomysłowość, dbałość o ład przestrzenny i wkomponowanie w krajobraz wsi.

Nagrodę Grand Prix przyznano posesji ze Szklar Górnych. Dwa równorzędne pierwsze miejsca otrzymali właściciele posesji z Miroszowic i Obory. Dwa równorzędne drugie miejsca przypadły właścicielom domów z Pieszkowa i Obory. Trzy równorzędnie trzecie miejsca to posesja w Składowicach i dwa domy w Zimnej Wodzie.

Wszystkim uczestnikom należy pogratulować nie tylko udziału w konkursie, ale przede wszystkim pomysłowości i zaangażowania. Wieczorem miło jest znaleźć się w tak cudownie rozświetlonej rzeczywistości.

Foto: ug.lubin.pl

Wolontariat KGHM nie poddał się pandemii – wolontariusze przeprowadzili kilkadziesiąt akcji

Poprzedni artykuł

„Chrońmy swoje dane w sieci” – ważna kampania społeczna

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like