Dolny ŚląskPolitykaVideo

STUDIO FAKTY – Michał Jaros: „Opozycja parlamentarna musi zrewidować swój plan działania tak, aby po wygranych wyborach realizować oczekiwania społeczne i pobudzić gospodarkę” [VIDEO]

0

Poseł na Sejm RP Michał Jaros – reprezentujący Platformę Obywatelską, w kolejnej rozmowie #StudioFakty” prezentuje swoje opinie dotyczące tego, jak Dolny Śląsk radzi sobie gospodarczo w czasie pandemii koronawirusa. Mówi też o polityce na szczeblu lokalnym i krajowym. Odpowiada również na pytanie o zamiar kandydowania na prezydenta Wrocławia w wyborach 2023 r.

Działania rządu w stosunku do przedsiębiorców w warunkach epidemicznych są chaotyczne. Mimo wielu ograniczeń obejmujących na przykład gastronomię i instytucje kultury, ludzie nadal się zarażają, a więc problem transmisji wirusa nie został rozwiązany – mówi parlamentarzysta, ale też dodaje, że społeczeństwo raczej stosuje się do zaleceń sanitarnych, co jest zjawiskiem pozytywnym. Gorzej dzieje się na poziomie zdrowia publicznego, za co odpowiada administracja rządowa. Trzeba jednak wspierać rząd, bo mimo wielu zastrzeżeń, bo prowadzi naszą walkę z koronawirusem, a na rozliczenia efektów działań przyjdzie czas po epidemii – podkreśla Michał Jaros.

Trudno jest oceniać kondycję miasta na przykładzie komunikacji, jakim jest Wrocław, bo jednocześnie z ograniczeniami epidemicznymi, mamy szereg prowadzonych inwestycji. Trzeba poczekać na ustanie ograniczeń i na efekty realizowanych projektów. Wspierajmy prezydenta, ale też oczekujmy od samorządu wojewódzkiego i rządu takich działań, które umożliwią takim miastom, jak Wrocław, rozwój infrastruktury komunikacyjnej. Mamy dopiero połowę kadencji samorządu i na recenzje przyjdzie czas – przekonuje polityk Platformy Obywatelskiej.

Zdaniem posła Michała Jarosa, w samorządzie wojewódzkim mamy sytuację patową ze względu na rozproszenie środowiska Bezpartyjnych Samorządowców. Mam przekonanie, że Dolnoślązaków mniej interesują personalne zawirowania, a bardziej udział regionu w podziale środków unijnych na kolejną wieloletnią perspektywę budżetową. Jeśli chodzi o sytuację polityczną w parlamencie krajowym, a szczególnie o stan opozycji, to należy stwierdzić, że Koalicja Obywatelska musi szukać skutecznej komunikacji z wyborcami, ale też współdziałania z innymi podmiotami politycznymi obecnymi w Sejmie – uważa poseł i dodaje: sam anty-PiS nie wystarczy i musimy mieć pomysł na to, co PiS-ie.  Zobacz nasze video.

Jestem skupiony na tym, aby z pozycji parlamentarnej wspierać dolnośląskie samorządy w sprawach projektów ważnych dla rozwoju gospodarczego Wrocławia i całego województwa – podsumowuje poseł na Sejm RP Michał Jaros.

Rozmawiał: Łukasz Ciona

Ta arteria zmienia układ komunikacyjny miasta – największa inwestycja drogowa w Polkowicach na finale [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Zajmował się światłem i widzeniem – czy wiesz kim był Witelon? [VIDEO]

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like