W emitowanym na żywo w naszym profilu Facebook programie Studio FAKTY, Państwa i naszym gościła Marta Czerwieniec – była zawodniczka Zagłębie Lubin, a także założycielka Akademii Piłkarskiej „Jedenastka”.

Rozmawialiśmy o jej karierze sportowej, a także o sukcesie akademii piłkarskiej, pracy z młodzieżą oraz pasji, która nadaje rytm jej życiu. Mowa była również o piłce nożnej kobiet.

Oto niektóre wątki rozmowy:

  • Czy bez footballu da się żyć: Żyje się ciężko i trudno było się odnaleźć. Teraz jest łatwiej, bo wszystko powoli wraca do normy. Dwa miesiące siedzenia w domu bez meczów w telewizji lub z meczami powtórkowymi, bez sobotnich spotkań czy turniejów, które organizowaliśmy lub braliśmy w nich udział, bez treningów… Było ciężkie, zwłaszcza dla osób, które żyją piłką.
  • Sposoby na radzenie sobie z kwarantanną: Mam to szczęście, że mój mąż też jest zapalonym sportowcem i uprawia głównie piłkę nożną, więc korzystaliśmy z ogródka. Pojawiły się piłki, grzybki, drabinki koordynacyjne i to pozwoliło nam spędzić ten czas produktywnie i nie wypaść z formy. Codzienny rytm sportowy, zwłaszcza, gdy siedzimy w domu, bardzo pozytywnie wpływa na nasz umysł.
  • Akademia Piłkarska „Jedenastka” i adaptacja do nowych warunków pracy: Podobnie jak we wszystkich akademiach, zajęcia podczas kwarantanny były odwołane. Dla grup sportowych stworzyliśmy rozpiski treningowe, również w formie rodzinnych gier i zabaw. To był trudny ekonomicznie czas, ale muszę podziękować rodzicom podopiecznych, którzy pomimo tego, że zajęcia się nie odbywały trzymali za nas kciuki i dobrowolnie opłacali składki.
  • Psychiczne problemy dzieci podczas kwarantanny: Mieliśmy sygnały od rodziców, że dziecko nie radzi sobie z tą całą sytuacją i ogromna była i jest rola opiekunów dzieci w tym, żeby dobrze zorganizować im czas. Myślę, że ta trudna sytuacja mogła zadziałać też demotywująco na niektórych, nie wszystkim do zajęć po takiej przerwie wraca się łatwo. Od maja zaczęliśmy już treningi indywidualne, teraz wracamy grupami i z kolei u innych, którzy czasem byli mniej zmotywowani, teraz widać większe zaangażowanie oraz to, jak bardzo doceniają, że mogą przyjść na trening.

Rozmowę, którą prowadził Dariusz Nowakowski, można obejrzeć w filmie dostępnym na naszym profilu społecznościowym Facebook.

 

Program Studio FAKTY jest emitowany na żywo od poniedziałku do piątku – zwyczajowo o godz. 18:00. Pytania do naszych rozmówców można kierować na adres mejlowy: redakcja@miedziowefakty.pl lub podczas transmisji w formie komentarzy.

Zżarł pierogi i warczał – niebezpieczne bywa na drogach i w ich okolicy

Poprzedni artykuł

Dolnośląscy przedsiębiorcy będą mieć dostęp do nowoczesnej technologii – powstanie Inkubator Druku 3D

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: