PolkowicePolitykaVideo

STUDIO FAKTY – Krzysztof Kubów: „Zagłębie Miedziowe jest strategicznym miejscem na gospodarczej mapie Polski” [VIDEO]

0

Budżet Unii Europejskiej, Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych oraz znaczenie Zagłębia Miedziowego – to główne wątki kolejnego spotkania w ramach cyklu #StudioFakty, które tym razem odbyło się w gościnnych Polkowicach. Minister Krzysztof Kubów – szef gabinetu politycznego prezesa Rady Ministrów i poseł na Sejm RP przekazuje najnowsze informacje ważne dla mieszkańców naszego regionu.

Negocjacje, które prowadził premier Mateusz Morawiecki, były prowadzone tak, aby chroniąc interes naszego państwa, zyskać jak największą przestrzeń dla swobodnego i efektywnego zarządzania budżetem Unii Europejskiej od 2021 roku na kolejnych siedem lat – zapewnia minister Krzysztof Kubów. Działania polskiego rządu w czasie, gdy pojawił się kryzys epidemiczny, były skuteczne, bo chroniąc nas wszystkich przed załamaniem gospodarki, utrzymały miejsca pracy i zapewniły bezpieczeństwo społeczne – przekonuje polityk.

Rząd wspomaga samorządy gmin, powiatów i województw poprzez specjalny program, którego wartość sięga 12 mld zł. Jak wyjaśnia minister Krzysztof Kubów – Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych ma za zadanie nie tylko złagodzić skutki utraty przychodów przez jednostki samorządu terytorialnego, ale też dać impuls do prowadzenia potrzebnych mieszkańcom inwestycji. Daje to nie tylko rozwój samorządom, ale też napędza lokalną gospodarkę, poprzez realizację zleceń publicznych. Minister zwraca przy tym uwagę na współdziałanie samorządowców z rządem, co daje – w przypadku Zagłębia Miedziowego – efekt w postaci wielu znaczących projektów, na które czekają mieszkańcy regionu.

Minister Krzysztof Kubów mocno podkreśla, że Zagłębie Miedziowe jest strategicznym miejscem na gospodarczej mapie Polski. Dzięki synergii wielu działań obszar ten rozwija się bardzo dynamicznie, ale potrzeby lokalnych wspólnot są istotne, co wymaga ich systematycznego zaspokajania. Zobacz nasze video.

Wszystkim mieszkańcom Zagłębia Miedziowego, w tym Polkowic, gdzie dzisiaj jestem, życzę dużo zdrowia w tym trudnym tegorocznym czasie, a na czas Bożego Narodzenia, który zapewne będzie inny, niż zwykle, spokoju, zdrowa wielu sił na przyszły rok – mówi minister Krzysztof Kubów.

Rozmawiał: Dariusz Nowakowski

Gospodarka potrzebuje krwiobiegu – Legnica buduje nowy układ komunikacyjny [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Sporo zmian na korzyść podróżujących – od niedzieli nowy rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like