Fot. UG Polkowice

W Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych realizowany jest program „STOP pneumokokom”. Profilaktyka zakażeń pneumokokowych w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom dla mieszkańców gminy Polkowice od 60. roku życia – to akcja bezpłatnych szczepień dla polkowiczan, którzy chcą się chronić przed groźną bakterią.

 

– Harmonijny rozwój gminy w każdym z obszarów jej działalności musi iść w parze ze stałym poszerzaniem oferty zdrowotnej, kierowanej zwłaszcza do najstarszych mieszkańców. Stąd stale wzrastająca liczba programów zdrowotnych realizowanych przez spółki gminne, głównie przez Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

– Pneumokoki wywołują choroby górnych dróg oddechowych, zapalenie gardła, zatok oraz zapalenie oskrzeli. Bakterie mogą dostać się do krwi i wywołać zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, sepsę. Zdarza się, że dochodzi też do zajęcia narządów wewnętrznych, tak zwanej inwazyjnej choroby pneumokowej, ale są to rzadkie przypadki. Niemniej jednak istotne jest zapobieganie tego typu sytuacjom. Najskuteczniejszą profilaktyką są szczepienia ochronne – dodaje  Mariusz Piskórz, dyrektor ds. medycznych PCUZ.

Wystarczy zadzwonić do PCUZ i umówić się na szczepienie. Jest ono bezpłatne. Chętni, którzy nie są przekonani, co do słuszności szczepień przeciwko pneumokokom, mogą przyjść i porozmawiać na temat szczepień w gabinecie G1. Rejestracja codziennie w dni robocze w godzinach 10-12 pod numerem telefonu 76 7460807. Program finansowany jest z budżetu gminy Polkowice.

 

Legnica – Współczesna muzyka organowa wykonaniu światowej sławy artystów

Poprzedni artykuł

“Small World” już w kinach. “To film z misją” – mówią krytycy

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like