Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych. Jak ustalili policjanci ruchu drogowego, kierująca samochodem osobowym 74-letnia mieszkanka Lubina, zjechała na przeciwległy pas jezdni i zderzyła się czołowo z prawidłowo jadącym kierowcą pojazdu wieloosobowego.

Busem, oprócz kierowcy, podróżowała kobieta w ciąży. Na szczęście uczestnicy tej kolizji nie odnieśli żadnych obrażeń. Szybko jednak wyszło na jaw, dlaczego seniorka straciła panowanie nad pojazdem i jechała nie swoim pasem jezdni. Policjanci zauważyli w jej samochodzie butelkę po alkoholu.

Badanie alkomatem wykazało u kobiety ponad promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali nieodpowiedzialnej kobiecie prawo jazdy. 74-latka tłumaczyła policjantom, że wracała od koleżanki, która świętowała swoje imieniny. Starszą panią za takie nieodpowiedzialne zachowanie czekają teraz surowe konsekwencje prawne. Będzie odpowiadać za spowodowanie kolizji drogowej i za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna finansowa, a także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci przypominają i apelują kolejny raz, aby nie wsiadać za kierownicę pojazdu, jeżeli wcześniej spożywało się alkohol. Tak niewiele trzeba, by doprowadzić do tragedii na drodze.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Ponad 400 m bezpieczeństwa

Poprzedni artykuł

Determinanty i bariery sukcesu gospodarczego – naukowe i praktyczne spojrzenie na biznes w regionie legnickim – konferencja online

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like