Sportowa inwestycja w Gminie Polkowice. Będzie nowe boisko w Komornikach

Za cztery miesiące mieszkańcy Komornik będą mogli uprawiać różne dyscypliny sportu na nowym boisku wielofunkcyjnym ze sztucznej trawy. Wykonawca przejął już plac budowy.

W jednej części powstanie boisko wielofunkcyjne, o wymiarach 40 na 20 metrów, do gry w piłkę ręczną i piłkę nożną oraz koszykówkę, siatkówkę i tenisa ziemnego – wymienia Renata Napieralska, dyrektor wydziału inwestycji, rozwoju gminy i zamówień publicznych. – Nawierzchnia będzie ze sztucznej trawy, a boisko zostanie ogrodzone piłkochwytami o wysokości sześciu metrów.

Zaplanowano też dodatkowe wyposażenie, a są to: ławki, kosze na odpady, skrzynia na sprzęt sportowy i stojak na rowery. Boisko zostanie oświetlone lampami LED.

Dodatkowo, na istniejącym, przebudowywanym boisku z trawy naturalnej powstanie boisko dla młodszych dzieci, o wymiarach 30 na 15 metrów.

Wykonawcą prac jest firma z Namysłowa, która właśnie przejęła plac budowy.

Inwestycja rozpocznie się od renowacji istniejącej nawierzchni trawiastej – zapowiada Paweł Ochędzan, wykonawca prac. – W następnym etapie rozpoczniemy prace związane z budową boiska o nawierzchni syntetycznej, z trawy sztucznej. Uważamy, że to jest ciekawy pomysł z tego względu, że będzie to boisko wielofunkcyjne.

Prace mają się zakończyć w połowie listopada. Koszt inwestycji to ponad 942 tys. zł, w tym dofinansowanie z programu Rządowy Fundusz Polski Ład – 700 tys. zł, wkład własny gminy Polkowice – prawie 242 tys. zł.

Komorniki zostały zaliczone do miejscowości popegeerowskich, do których skierowany został specjalny program z Polskiego Ładu – mówi burmistrz Łukasz Puźniecki. – Cieszę się, że miejscowość z gminy Polkowice takie wsparcie otrzymała. To ważna inwestycja w infrastrukturę sportową. Tym bardziej to cieszy, że ta miejscowość położona jest blisko osadnika „Żelazny Most”, czyli to wsparcie związane z uciążliwym sąsiedztwem i wspieranie aktywności fizycznej powinno być jak największe – podkreśla burmistrz.

Podobne boisko wielofunkcyjne powstało w Kaźmierzowie.

UG Polkowice - mat. pras.
Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz jeszcze

Reklama

katering timcatering

Ostatnie aktualności