PolkowiceVideo

Społeczność Polkowic w czasie epidemii – rozmawiamy z burmistrzem Łukaszem Puźnieckim [VIDEO]

0

Koronawirus to wyzwanie dla każdego z nas, ale też poważne i trudne zarazem zadanie dla samorządów. Na ten temat rozmawialiśmy dzisiaj z burmistrzem Polkowic Łukaszem Puźnieckim.

Zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców jest obecnie celem nadrzędnym wszystkich naszych decyzji i codziennych działań – podkreśla włodarz gminy i dodaje, że hasło #zostańwdomu – to ważna reguła w trudnym czasie pandemii i należy jej przestrzegać.

Burmistrz jest pełen uznania dla społecznej aktywności wielu osób i środowisk, które niosą pomoc służbom pracującym na rzecz ograniczania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Szczególnie podkreśla rolę służb medycznych i sanitarnych, bez których trudno byłoby skutecznie zapobiegać ryzykom epidemicznym.

Łukasz Puźniecki apeluje o pomoc seniorom i wzajemną wrażliwość. Prosi dzieci i młodzież o spędzanie czasu w domu, gdzie należy korzystać z lekcji dostępnych w internecie. Zapewnia, że wszystkie instytucje gminne działają płynnie, a konieczne ograniczenia i zakazy bezpośrednich kontaktów są podyktowane wyłącznie troską o bezpieczeństwo zdrowotne polkowiczan. Zobacz nasze video.

Mam nadzieję, że działając wspólnie, pokonamy ten trudny czas, będziemy mocniejsi o doświadczenia, z jakimi się uporamy – podsumowuje burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki.

Rozmawiał: Dariusz Nowakowski

Zrobią z zamkiem porządek – powstanie miejsce kulturalnych spotkań lokalnej społeczności

Previous article

Koronawirus – zasady bezpieczeństwa

Next article

Comments

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like