Ruszył remont zabytkowego spichlerza w Grębocicach – taka informacja pojawiła się w kwietniu 2019 r. Mamy początek lutego 2020 r. i już wiemy, że ten ambitny projekt realizowany przez grębocicki samorząd gminny, jest bliski sfinalizowania.

W zabytkowej budowli ma w przyszłości działać centrum ekspozycyjno-wystawiennicze. Na parterze będą sale ekspozycyjne, a na piętrze również będzie sala ekspozycyjna i na ten cel może być też przeznaczona antresola. Już kilka lat temu gmina położyła nowy dach, a w ubiegłym roku przeprowadzono renowację wnętrza unikatowego obiektu. W trakcie realizacji projektu, pod farbą odkryto zabytkowe polichromie, które dzięki pracy ekipy konserwatorskiej odzyskały dawny blask.

Udało nam się ocalić kawałek historii. Trafiliśmy na dobrą firmę. Widać, że to nie tylko budowlańcy, ale też miłośnicy historii – mówi wójt gminy Grębocice Roman Jabłoński.

Na odnowienie zbudowanego w XVII w. spichlerza gmina Grębocice gmina otrzymała dotację o wartości 0,5 mln zł Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wsparcie przyznał samorząd województwa dolnośląskiego. Całkowity koszt przebudowy spichlerza wyniesie około 730 tys. zł (bez elewacji). Wsparcia inicjatywie udzieliła także Fundacja KGHM Polska Miedź S.A. Zdjęcia udostępnione przez serwis internetowy gminy Grębocice pochodzą ze strony Autorska Pracownia Projektowa Proma-Bud Adam Mordarski.

Poprzez: grebocice.com.pl

Jeden slalomem po mieście, drugi zygzakiem w szopę – obaj kierowcy byli pod wpływem…

Poprzedni artykuł

Pieniądz zasila dolnośląski biznes – można go bezpiecznie i korzystnie pozyskać – także w Legnicy

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: