Nowymi urządzeniami na placu zabaw mogą cieszyć się najmłodsi mieszkańcy Sobina. W sołectwie pojawiły się nowe huśtawki, liniarium i kolorowy domek sadownika. Doposażenie placu zabaw to wynik zwycięskiego projektu w ramach Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego.

Autorem wniosku była Ewelina Turkiewicz, sołtyska Sobina. Projekt zajął jedno z czołowych miejsc wśród propozycji do PBO z terenów wiejskich, wybranych przez mieszkańców. Zagłosowało na niego 51 osób.

Doposażenie placu zabaw pokazało, że w Sobinie jest bardzo duże zapotrzebowanie na miejsca, gdzie dzieci i młodzież mogą wspólnie spędzać czas na świeżym powietrzu i bardzo liczą, ja również, że z czasem powstanie więcej miejsc dających taką możliwość – mówi sołtyska Sobina Ewelina Turkiewicz.

To nie jedyne działania podejmowane przez lokalną społeczność. Mieszkańcy Sobina cały czas aktywnie uczestniczą w życiu sołectwa. Mają już kolejne pomysły, na to jak upiększyć swoją miejscowość. Aby teren placu zabaw był ładniejszy i bardziej przyjazny rodzinom z dziećmi w połowie czerwca, jako mieszkańcy Sobina, będziemy społecznie wykonywać kwietniki które dodatkowo upiększą to miejsce – dodaje Ewelina Turkiewicz.

Mieszkańcom, którzy mają równie ciekawe pomysły na gminne inwestycje warto przypomnieć, że trwa przyjmowanie wniosków do kolejnej edycji Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego. Projekty można składać do 18 czerwca. Po tym terminie komisja, powołana przez burmistrza Polkowic, przystąpi do ich oceny.

To dla nas bardzo ważne, aby mieszkańcy współdecydowali o wydatkowaniu gminnych środków i zgłaszali swoje pomysły. Bo kto, jak nie mieszkańcy, wie najlepiej, czego brakuje lub co można poprawić w ich okolicy. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w Polkowickim Budżecie Obywatelskim 2022 – mówi burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki. 

Euro2020 – Strefa kibiców w Głogowie

Poprzedni artykuł

Akredytowane Centrum Rejestracyjne LanguageCert – PWSZ im. Witelona w Legnicy

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like