Komenda Wojewódzka Policji We Wrocławiu zaprasza najstarszych mieszkańców Dolnego Śląska do kolejnego spotkania z cyklu “Senior Online”, które odbędzie się dziś tj. 7 czerwca w godzinach od 9.00 do 9.30.

Policjanci komend powiatowych i miejskich będą łączyli się przy wykorzystaniu sieci internetowej z mieszkańcami z terenu całego województwa. Linki do spotkań dostępne są dla wszystkich zainteresowanych z poziomu stron internetowych poszczególnych komend.

Jak się dowiedzieliśmy koncepcja “Senior Online” to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa w jednym czasie, których celem jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby starsze stają się ofiarami przestępstwa.

– Celem szkoleń w ramach koncepcji “Senior Online” jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby starsze stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże, rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa. Mieszkańcy uczestniczący w takim spotkaniu profilaktycznym uzyskują informacje, do jakich zdarzeń z udziałem seniorów doszło na danym terenie, jak również mogą zadawać pytania, na które w trakcie spotkania lub po odpowie policjant – informuje nadkomisarz Kamil Rynkiewicz.

Polski Ład – 10 projektów na 100 dni

Poprzedni artykuł

Zasiłek opiekuńczy dla ubezpieczonego w KRUS

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like