Postępujące zmiany demograficzne i społeczne wymuszają nowe podejście w projektach realizowanych na rzecz mieszkańców Zagłębia Miedziowego. O tym, jak reagować na te trendy rozmawiali dzisiaj w Lubinie samorządowcy gmin i powiatów z naszego subregionu i przedstawiciele KGHM Polska Miedź S.A.

Zainicjowane przez KGHM spotkania z lokalnymi władzami mają pomóc w jak najskuteczniejszym prowadzaniu wspólnych akcji społecznych, w tym programów prozdrowotnych i prorodzinnych. Poprzednie takie spotkanie relacjonowaliśmy w serwisie video naszego portalu. Tym razem dyskusja dotyczyła m.in. skutków kryzysu demograficznego i jego wpływu programy, których realizację zaplanowano na przyszły rok.

Wszelkie badania naukowe pokazują, że dobra sytuacja rodziny i pozytywne więzi rodzinne przekładają się na harmonijny rozwój wszystkich jej członków: dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Dlatego w poczuciu odpowiedzialności za Zagłębie Miedziowe inwestujemy w programy prorodzinne. Korzysta na tym nie tylko nasza firma i pracownicy, ale cała społeczność, z czego się cieszymy – tak na tematykę kolejnego spotkania naprowadził prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński.

Trendy społeczne i zmiany jakie w nich zachodzą są uwzględnione w strategii miedziowego giganta jako jeden z kluczowych aspektów znacząco wpływających na otoczenie spółki. Uważamy, że to bardzo ważne, aby w czasach tak dynamicznych zmian jakie zachodzą w społeczeństwie dokonywać korekty działań dla odbiorców programów społecznościowych. Wspieramy finansowo i w ramach wolontariatu setki projektów. Nie chcemy być postrzegani jedynie jako finansowy partner, ale jako dobry sąsiad naszych samorządów chcemy mieć wpływ na kształt tej pomocy – powiedziała Lidia Marcinkowska-Bartkowiak, dyrektor naczelny ds. komunikacji w KGHM.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele 21 samorządów z Zagłębia Miedziowego. Władze miedziowego koncernu reprezentowali prezes zarządu Marcin Chludziński oraz wiceprezes ds. rozwoju, Adam Bugajczuk, który podkreślił m.in., że samorząd jest dla nas ważnym partnerem dialogu społecznego. Podczas takich spotkań możemy wspólnie wypracowywać rozwiązania i planować działania społeczne, które będą szyte na miarę potrzeb mieszkańców naszego regionu.

Zarząd KGHM od lat prowadzi politykę zrównoważonego rozwoju, współpracując z okolicznymi gminami oraz wspomagając ich strategie rozwoju. Miedziowa spółka zatrudnia mieszkańców pobliskich miejscowości, wspiera wydarzenia kulturalne i lokalnych sportowców poprzez sponsoring oraz wspomaga samorządy lokalne m.in. poprzez płacenie podatków. Tylko w październiku 2019 r., do gmin miejskich Legnica i Głogów, wpłynęło łącznie 600 tys. zł w formie darowizny od KGHM. W obu miastach pieniądze przekazano na wsparcie programów prozdrowotnych i prospołecznych.

Poprzez: kghm.com.pl

Diagnostyka medyczna dla dzieci – w Głogowie bezpłatne badania o profilu onkologicznym

Poprzedni artykuł

Domowa hurtownia… narkotyków – ten poranek nie mógł być miły

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: