Dolny ŚląskVideo

S8, ale też S3 i S5 oraz A4 – arterie komunikacyjne warunkiem rozwoju Dolnego Śląska [VIDEO]

0

Młyny administracyjne pracują i od kilku dni wiemy, że jest już wydana decyzja środowiskowa dla pierwszego odcinka mającej powstać drogi ekspresowej S8 od Wrocławia do Łagiewnik.

Wydanie decyzji przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska komunikowaliśmy już w naszym serwisie. Wiadomość tę potwierdził minister Michał Dworczyk – szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Podczas briefingu prasowego w Łagiewnikach wyraził też przekonanie, że analogiczna decyzja obejmująca fragment przyszłej arterii od Łagiewnik do Ząbkowic Śląskich będzie wydana w najbliższych tygodniach. Zobacz nasze video.

Wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko podkreśla, że zaawansowane prace dokumentacyjne nad inwestycjami drogowymi są szczególnie oczekiwane na południu Dolnego Śląska. Są bowiem warunkiem ożywienia gospodarki, ruchu turystycznego i szeroko pojętej mobilności związanej z edukacją, rynkiem pracy i wszelkimi usługami publicznymi. Budowa nowych dróg S3, S5 i S8 oraz rozbudowa autostrady A4, relacjonowana w naszym serwisie video, ma zapewnić bezpieczeństwo i płynność ruchu po całym naszym regionie, ale też podnieść jakość życia w miejscowościach, które dotąd przecinane są olbrzymimi strumieniami tranzytu pojazdów, co podkreśla zastępca dyrektora dolnośląskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Jacek Dzikowski.

Jeśli zapowiedzi polityków okażą się prawdziwe, droga S8 powstanie około 2027 roku. To, co przez kilkanaście lat wydawało się niemożliwe, od kilku lat staje się faktem. Wybudowanie drogi ekspresowej S8, podobnie jak S3 i S5, będzie dla Dolnego Śląska impulsem ożywiającym życie społeczne i gospodarcze. Już sama perspektywa nowych tras inicjuje nowe plany samorządów i przedsiębiorców.

Dariusz Nowakowski

Lubin: 27-latek znęcał się nad kobietą w ciąży. Groził jej nawet śmiercią

Poprzedni artykuł

Zachowaj ostrożność robiąc zakupy w sieci – Internetowi oszuści czyhają na nasze pieniądze

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like