Spółka KGHM ZANAM podpisała kolejny kontrakt eksportowy. Dotyczy on dostawy produkowanych przez Spółkę ładowarek kołowo-przegubowych. Ich odbiorcą będzie niemiecki holding K+S AG.

Nowy kontrakt eksportowy dotyczy zakupu 13 ładowarek kołowo-przegubowych. Zgodnie z zapisami umowy, dostawy maszyn rozpoczną się w październiku 2021 r. i potrwają do maja 2022 r.  To największy dotychczas realizowany eksportowy kontrakt z dostawami w okresie krótszym niż jeden rok.

Warto przypomnieć, iż pierwsza ładowarka produkcji KGHM ZANAM została dostarczona do K+S AG w 2008 r. W kolejnych latach niemiecka firma sukcesywnie zamawiała następne maszyny – poprzednią umowę, na dostawę siedmiu ładowarek LKP-0703, podpisano w kwietniu ub.r. Dotąd holding K+S AG odebrał już 17 maszyn wyprodukowanych przez KGHM ZANAM S.A. Ładowarki pracują w pięciu kopalniach niemieckiej grupy.

Kolejnych 5 maszyn objętych nowym kontraktem będzie wykorzystywanych w kopalni K+S AG: Werk Werra Unterbreizbach, czyli największej kopalni niemieckiego holdingu. Ponadto jedna z nowych maszyn, która będzie eksploatowana w kopalni Bernburg, zostanie wyposażona w nowozaprojektowany układ roboczy: lemiesz na wysięgniku teleskopowym, zamontowany na szybkozłączu. Co więcej, maszyna ta otrzyma także radiowy układ sterowania, dzięki czemu uzyska ona dodatkową funkcjonalność w postaci sterowania zdalnego – informuje główny specjalista ds. sprzedaży zagranicznej KGHM ZANAM S.A. Wojciech Keep.

Polkowicka Spółka jest jedynym partnerem niemieckiego holdingu K+S AG w realizacji projektu „SAUBERLADER”. Jego celem jest wymiana wszystkich ładowarek klasy 7-ton, które są eksploatowane w kopalniach firmy, na maszyny nowej generacji. W poprzednich latach KGHM ZANAM S.A. dostarczyła już 10 maszyn w ramach tego projektu.

Kilka miesięcy temu zapowiadaliśmy rychłą finalizację kolejnego kontraktu eksportowego i teraz możemy z dumą ogłosić, że udało nam się do tego doprowadzić. Oznacza to, że KGHM ZANAM S.A. kontynuuje ekspansję na trudnym rynku niemieckim. Nasi partnerzy oczekują produktów najwyższej jakości, konkurencyjnej ceny, a także profesjonalnego wsparcia w całym cyklu życia maszyn.

Kolejna umowa dowodzi, że nasza spółka jest w stanie im to zapewnić, a tym samym spełnić wymagania najbardziej wymagających klientów. Zamierzamy dalej podążać tą ścieżką, umacniać naszą obecność w Niemczech, a także dokonać ekspansji na kolejne rynki – mówi prezes zarządu KGHM ZANAM S.A. Bernard Cichocki.

  • Do tej pory Spółka dostarczyła do holdingu K+S AG 17 ładowarek. Są to maszyny typów: LKP-404 (4 szt.), LKP-806 (2 szt.), LKP-701 (1 szt.), LKP-702 (2 szt.), LKP-703 (8 szt.).
  • Ładowarki kołowo-przegubowe stanowią flagowe produkty w ofercie KGHM ZANAM S.A.
  • Wkrótce do seryjnej produkcji wprowadzona zostanie nowa ładowarka z serii 400 – LKP-0410, opracowana specjalnie z myślą o wykorzystaniu w zakładach górniczych należących do KGHM Polska Miedź S.A. W styczniu 2021 r. zakończono jej testy powierzchniowe i obecnie realizowane są testy podziemne. Przebiegają one pomyślnie i według harmonogramu zostaną zakończone w IV kwartale br.

Prawdziwe buty najpierw w wersji wirtualnej – buty i akcesoria będą projektowane z pomocą drukarki 3D

Poprzedni artykuł

Niecodzienne okoliczności podróży pociągiem – Koleje Dolnośląskie uczciły 780. rocznicę bitwy pod Legnicą

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like