Fot. KPP w Lubinie

Policjanci z Rudnej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do jednego z garaży na terenie gminy. Okazał się nim 23-latek, który w warunkach recydywy ukradł elektronarzędzia oraz przybory wędkarskie. Wcześniej był karany za podobne czyny i usłyszał już zarzuty. O jego losach teraz zadecyduje sąd.

Funkcjonariusze z komendy w Rudnej otrzymali zgłoszenie o kradzieży kilku wędek, kołowrotków i elektronarzędzi. Straty szacowane są na ponad 3 tysiące złotych.

– Z ustaleń mundurowych wynikało, że podejrzanym o to przestępstwo najprawdopodobniej jest 23-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Mężczyzna został zatrzymany. 23-latkowi przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem – informuje oficer prasowy KPP w Lubinie, Sylwia Serafin – Z uwagi na to, że w przeszłości odbywał on karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo, teraz za ten czyn odpowie w warunkach recydywy, za co może mu grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności – dodaje rzeczniczka lubińskiej komendy.

Wybudują pierwsze w Polsce małe reaktory nuklearne

Poprzedni artykuł

Legnica – 30. Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych PROMOCJE 2021

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like