Pierwszy odcinek ulicy Jaskrowej jest na ukończeniu. Droga ta będzie drugim łącznikiem pomiędzy dwoma głównymi arteriami komunikacyjnymi osiedla Polkowice Dolne: ulicami Chocianowską i Przemkowską. Ten 116-metrowy odcinek ma znacząco usprawnić ruch w tym rejonie.

W kwietniu można się spodziewać utrudnień w ruchu na ulicy Chocianowskiej. Jest to związane z budową ulicy Jaskrowej. Dotychczas prace były prowadzone tak, aby nie trzeba było zmieniać organizacji ruchu na ulicy Chocianowskiej – mówi inspektor nadzoru Referatu Inwestycji UG Polkowice Mariusz Kozłowski. Obecnie wchodzimy w ten ostatni etap robót na tym odcinku, gdzie jest to już konieczne – dodaje.

Budowa wspomnianego odcinka ul. Jaskrowej jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców osiedla Polkowice Dolne. To oni mówili o potrzebie dodatkowej drogi łączącej ulice Przemkowską i Chocianowską. Szczególnie, że sąsiednia ulica Jaśminowa, która dziś łączy te dwie główne drogi, jest bardzo wąska i dodatkowo wyjazd z niej jest trudny, co stwarza niebezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Ulica Jaskrowa to nie tylko droga z nawierzchnią bitumiczną (tzw. asfaltem), ale także obustronnie wykonane chodniki i ścieżki rowerowe, które połączono z tymi przy ulicy Przemkowskiej. Wybudowane zostanie też nowe skrzyżowanie ulic Jaskrowej z Chocianowską oraz nastąpi przebudowa skrzyżowania z ulicą Przemkowską – informuje Mariusz Kozłowski.

W projekcie przewidziana jest również zatoka postojowa do bezpiecznej obsługi powstającego, osiedlowego PSZOK-a i siedem miejsc parkingowych. Budowany odcinek będzie również oświetlony. Wprowadzona nowa organizacja ruchu pozwoli na rozważenie możliwości uczynienia z ulicy Jaśminowej drogi jednokierunkowej z uwagi na jej parametry – dodaje Kozłowski.

Tymczasowa organizacja ruchu na ul. Chocianowskiej będzie obowiązywała przez kilka dni. W tym czasie nastąpi przyłączenie ul. Jaskrowej do dwóch, najważniejszych arterii Polkowic Dolnych.

Chwila nieuwagi mogła się skończyć tragicznie – bądźmy ostrożni i widoczni na drodze

Poprzedni artykuł

Najlepsi trenerzy i zawodnicy nagrodzeni!

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like