Fot. UM Legnica

Dobiega końca rewitalizacja zabytkowej kaplicy pogrzebowej na cmentarzu komunalnym przy ulicy Wrocławskiej w Legnicy. Obecnie trwają ostatnie prace blacharskie przy elewacji i wewnątrz kaplicy. Zakończenie ich planowane jest na koniec września.

– Podczas letnich miesięcy nie zwalnialiśmy tempa prac. Kaplica dzięki nim odzyskuje dawny blask. Już teraz możemy zauważyć, jak pięknie prezentują się odrestaurowane detale architektoniczne – mówi Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

Jak podaje Urząd Miasta Legnica zakres całej inwestycji obejmuje między innymi wykonanie izolacji przeciwwilgociowej w części piwnicznej, wymianę pokrycia dachu wraz z instalacją odgromową, wykonanie badań stratygraficznych i robót murarsko–tynkarskich. Okna i drzwi będą poddane renowacji, wymienione mają być wentylatory dachowe, zdemontowana będzie nieczynna instalacja centralnego ogrzewania wraz z grzejnikami w kaplicy i pomieszczeniach przyległych, zamontowane elektryczne maty grzejne oraz grzejniki promiennikowe.

Prace zaplanowano na dwa etapy – w pierwszym nastąpi renowacja kaplicy pogrzebowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, w drugim – pozostałych części obiektu. Planowane zakończenie całości prac w 2022 r.

 

Gaworzyce: Ciężarówka na boku na S-3

Poprzedni artykuł

Ruszyła XXX edycja Forum Ekonomicznego w Karpaczu!

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like