Construction engineer wear personal protective equipment stand at construction road site

Dzisiaj rozpocznie się ostatni etap przebudowy sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej w rejonie osiedla Polanka. Drogowcy z pracami przeniosą się z ulicy Dąbrowskiego na ul. Topolową. Na czas prowadzonych robót należy się liczyć z utrudnieniami z wjazdem i wyjazdem do/z osiedla Polanka. Prace budowlane powinny zakończyć się na początku lutego.

Zmiany w organizacji ruchu wprowadzone zostaną w środę rano (29.01.). Kierującym pojazdami z osiedla Polanka zaleca się objazd, zgodnie z poglądową mapką – plik PDF. Prowadzone prace nie będą miały wpływu na ruch pieszych.

Wraz z prowadzonymi robotami drogowymi nastąpią również zmiany w komunikacji miejskiej. Zmieni się lokalizacja przystanku dla wysiadających w kierunku osiedla Polanka. Autobusy linii nr 1 zatrzymywać się będą przy ul. Dąbrowskiego, a do pętli przy ul. Topolowej dojadą ulicami Modrzewiową i Wierzbową (zgodnie z poglądową mapką – plik PDF).

Przywrócenie pierwotnej organizacji ruchu planowane jest na początku lutego i uzależnione jest przede wszystkim od warunków gruntowych i atmosferycznych. Obecne prace prowadzone w ulicy Dąbrowskiego powinny były zakończyć się wczoraj w godzinach wieczornych. Tym samym w środę 29 stycznia br. – czyli dzisiaj – w godzinach porannych przywrócony zostanie ruch z centrum miasta w kierunku Zakładów Górniczych Rudna Zachodnia.

Prace prowadzone w tym miejscu oraz planowane roboty w części ulicy Topolowej związane są z koniecznością naprawy jednej z głównych rur kanalizacji sanitarnej w mieście. W wyniku wieloletniej eksploatacji oraz występowania szkód górniczych, w kilku miejscach rurociąg stracił swoje właściwe nachylenie przez co wymagał natychmiastowej naprawy.

Przepraszamy za niedogodności związane z realizacją inwestycji. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych robót i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

„Holender” wkrótce stanie się atrakcją Polkowic – prace budowlane na finiszu [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Kiedy w kasie forsa, to sukces pierwsza klasa – tym razem totalna klapa

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: