Pumptrack na Polkowicach Dolnych zgodny z oczekiwaniami

Tor rowerowy na Polkowicach Dolnych rozbudowany! Wykonawca dodał też nowe przeszkody. Teraz najmłodsi mieszkańcy osiedla mają pumptrack zgodny z oczekiwaniami. Zadbał o to radny Robert Drobina, który był liderem projektu w ramach Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego.

Wsłuchuję się w głos nie tylko dorosłych, ale też najmłodszych polkowiczan. Młodzież zgłosiła się do mnie przed ogłoszeniem kolejnej edycji PBO. Pytali, czy byłaby możliwość rozbudowy tego pumptracka i oczywiście podjąłem się tego działania. Przygotowaliśmy projekt, zebrałem potrzebne głosy. Projekt przeszedł całą drogę i udało się wygrać – mówi Robert Drobina, przewodniczący Klubu Radnych Łukasza Puźnieckiego w Radzie Miejskiej w Polkowicach. – Praca samorządowca nie polega tylko na głosowaniu podczas sesji Rady Miejskiej, ale też na słuchaniu mieszkańców i służeniu im pomocą.

Przebudowa istniejącego toru trwała około dwa tygodnie. Inwestycja została odebrana bez żadnych poprawek.

Mieliśmy za zadanie rozbudować już istniejący tor rowerowy. Ten, który tu wcześniej wybudowaliśmy, był dosyć ciasny dla tej ilości użytkowników, która chciała z tego korzystać – mówi Jacek Kowalski, wykonawca inwestycji. – Najciekawsze elementy, to jest dodane przelanie między zakrętami. Dzięki temu można zmieniać kierunek jazdy i umożliwia to najeżdżanie na przeszkody z różnych kierunków, co sprawia, że ta sama przeszkoda ma dwie funkcje – dodaje.

Obecnie na terenie gminy Polkowice jest realizowanych kilkanaście inwestycji w ramach Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego. Na terenie miasta na ukończeniu są dwa kolejne przedsięwzięcia.

Planowo do 15 maja ma zostać odtworzona bieżnia do sprintu na terenie Szkoły Podstawowej nr 1. Powstają tam trzy tory o długości 60 metrów każdy wraz z placem do wyhamowania. W ramach przedsięwzięcia regenerowana jest piaskownica do skoku w dal, która polega na obłożeniu piaskownicy obrzeżami gumowymi i wymianie deski do odbicia. Koszt inwestycji to około 150 tys. zł.

W tym samym czasie mają zostać oddane do użytku pierwsze w Polkowicach mini boiska dedykowane dla dzieci w wieku 2-6 lat. Na osiedlu Centrum powstają dwa mini boiska do siatkówki i dwa mini boiska do koszykówki. Koszt inwestycji to 100 tys. zł.

Termin zakończenia obu inwestycji może się zmienić, jeśli warunki atmosferyczne nie będą sprzyjać.

UG Polkowice - mat. pras.
Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz jeszcze

Reklama

katering timcatering

Ostatnie aktualności