• Około godz. 4. rano mężczyzna dostał się do wnętrza jednego z legnickich sklepów. Rozciął siatkę antywłamaniową a następnie dokonał kradzieży artykułów spożywczych i alkoholu

Mężczyzna zatrudniony w firmie zajmującej się zabezpieczeniem obiektu, po przyjściu do pracy zorientował się, że doszło do włamania i przejrzał nocny zapis monitoringu. Wtedy na teren sklepu wrócił włamywacz, aby… zabrać resztę spakowanych wcześniej produktów. Pracownik ochrony od razu rozpoznał sprawcę i ujął go, kiedy ten chciał zabrać ze sobą pozostawioną torbę ze skradzionym mieniem.

35-letni legniczanin został zatrzymany a przygotowany łup powrócił na półki sklepowe. Straty jakich dokonał opiewają na kwotę ponad 13 tys. zł. Za popełnione przestępstwo sąd może wymierzyć mu karę 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał już zarzut dokonania kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Prokuratura Rejonowa w Legnicy na wniosek Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji wobec sprawcy wielu kradzieży w obiektach handlowych na terenie miasta

  • Legniccy policjanci, prowadząc sprawę dotyczącą kradzieży dokonywanych na terenie obiektów handlowych, na podstawie intensywnej pracy operacyjnej oraz zebranego materiału dowodowego, ustalili i zatrzymali innego legniczanina.

29-letniemu mężczyźnie udowodniono dokonanie 4 kradzieży zuchwałych oraz 11 kradzieży różnego rodzaju asortymentu: odzieżowego, spożywczego, alkoholowego, przemysłowego a także kosmetyków. Straty jakie ponieśli właściciele sklepów opiewają na kwotę niemal 10 tys. zł.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Prokuratura Rejonowa w Legnicy na wniosek Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zastosowała wobec przestępcy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: KMP Legnica

Chorobom tarczycy można zapobiegać – program prowadzony przez Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych

Previous article

Sebastian Sądej na podium – legnicka uczelnia dumna ze swojego zawodnika

Next article

Comments

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like