• Do odwiedzin w mieszkaniu 72-letniego głogowianina doszło w pierwszy dzień świąt. Troje „gości” udało się tam z zamiarem dokonania kradzieży.

Inicjatorką była 49-latka, która wykorzystała jako powód wizyty, zwrot kluczy do mieszkania. Jej towarzysze mieli stworzyć zamieszanie i wykorzystać dogodny moment do kradzieży. Kobieta wiedziała, gdzie pokrzywdzony przechowuje gotówkę. Swój zamiar realizowali nieudolnie, ale skutecznie.

Już w trakcie kradzieży pokrzywdzony zorientował się, że padł ofiarą złodziei i zażądał od nich zwrotu skradzionych pieniędzy. Gdy to nie poskutkowało, a sprawcy uciekli z gotówką i dwiema butelkami alkoholu, szybko zawiadomił policję. Mundurowi szybko zatrzymali całą trójkę i odzyskali cześć skradzionych pieniędzy. Podejrzani zdążyli już wydać część łupu. Wszyscy usłyszeli zarzuty. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  • W ubiegłym tygodniu głogowscy policjanci przeprowadzili kolejne działania ukierunkowane na zwalczanie kradzieży i włamań do samochodów oraz uszkodzenia mienia.

W akcji uczestniczyli w nich policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz służb kryminalnych. Policjanci w trakcie akcji prowadzili 110 kontroli pojazdów. W ich trakcie sprawdzano stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz przewożone w samochodach przedmioty. Czynności policjantów ukierunkowane były na przeciwdziałanie przestępczości związanej z kradzieżami pojazdów, włamaniami do samochodów, kradzieżą wyposażenia i akcesoriów z aut, uszkodzeń mienia oraz posiadania przedmiotów pochodzących z przestępstwa lub których posiadanie jest zabronione. W trakcie działań zatrzymali kierującego pod wpływem narkotyków oraz dwie osoby posiadające przy sobie narkotyki. W wyniku działań ujawniono również kierującego samochodem bez uprawnień.

Poprzez: KMP Głogów

Pulsoksymetry na wynajem w PCUZ

Poprzedni artykuł

Czy Twoje dane są bezpieczne? Jak tworzyć bezpieczne hasła? Podejmij noworoczne postanowienie…

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like