Dolny ŚląskVideo

Prima i Assam – maluchy łagodne i płochliwe [VIDEO]

0

We wrocławskim ogrodzie zoologicznym przyszły na świat dwie bantengi jawajskie. To najrzadziej obecny na całym świecie gatunek krów.

Bardzo przypominają znane nam w Polsce udomowione krowy, ale łączy je niewiele. Na wolności żyją w Azji Południowo-Wschodniej, na Bali, Borneo, Jawie i Sumatrze. Tworzą stada liczące około dziesięciu osobników, a najbardziej aktywne są nocą. Podstawę ich diety stanowią trawy, liście krzewów i drzew, a także pączki i liście bambusów. Liczebność tego gatunku spada z każdym rokiem. Jest on zagrożony wyginięciem, a ich populacja spadła w ostatnich latach o 70%.

Wrocławskie bantengi jawajskie pojawiły się w jednym czasie, co sprawia, że doskonale rozwijają się. O szczegółach ich zaistnienia opowiada prezes wrocławskiego ZOO Radosław Ratajszczak. O imionach i upodobaniach nowych mieszkańców mówi nam ich opiekun Grzegorz Adamiec. Zobacz nasze video.

Prima i Assam oraz Saga, Mokka i Django mają się bardzo dobrze. Wrocławskie ZOO zaprasza na familijny spacerek i odwiedziny także u naszych przeuroczych małych bantengów jawajskich.

Dariusz Nowakowski

Sacrum po góralsku – po staremu i po nowemu

Poprzedni artykuł

Dzień dobry – Zuzanna śpiewa piosenki

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like