„Działania podejmowane przez władze Miasta Lubina budzą nasze zdziwienie, by nie powiedzieć zażenowanie. Nasz głos w sprawie projektowanej zmiany granic jest co najmniej bagatelizowany, a wola Pana Prezydenta wydaje się być narzucana, podczas gdy podstawą działań w tym zakresie winny być próby ugodowego rozwiązania sprawy oparte na dialogu i dyskusji.” W gminie Lubin zakończyły się konsultacje społeczne w tej budzącej spore emocje sprawie.

Cytowany na wstępie tekst to fragment listu, jaki wójt gminy Lubin Tadeusz Kielan (pod koniec lutego br.) napisał do prezydenta Lubina Roberta Raczyńskiego. Zdaniem włodarza gminy nie ma merytorycznych przesłanek uzasadniających przyłączenia siedmiu sołectw gminy wiejskiej do miasta Lubin. Przypomnijmy, że chodzi o siedem wsi: Chróstnik, Kłopotów, Krzeczyn Wielki, Miroszowice, Oborę, Osiek i Szklary Górne.

„Pragnę wyrazić głęboką nadzieję na to, że Pan Prezydent wykaże się maksymalną odpowiedzialnością i uwzględni opinię mieszkańców sąsiedniej Gminy Lubin, wyrażoną w konsultacjach społecznych. (…) Wola społeczności lokalnych powinna być uszanowana, o co też do Pana Prezydenta wraz z niniejszym pismem apeluję” – napisał dalej wójt.

Szef gminnego samorządu podkreślił, że nie istnieją merytoryczne przesłanki, które uzasadniałaby potrzebę przyłączenia siedmiu sołectw do Lubina. „Zdajemy sobie sprawę w jak trudnej sytuacji finansowej znalazło się Miasto Lubin, ale własnych zobowiązań nie można spłacać pieniędzmi sąsiada, który lepiej zarządza swoim budżetem i myśli perspektywicznie” – podsumował swoje wystąpienie Tadeusz Kielan.

CAŁY LIST PRZECZYTASZ KLIKAJĄC TUTAJ

Wójt nie kryje obaw wielu mieszkańców, że przyłączenie kilku wsi do miasta może finalnie doprowadzić do osłabienia potencjału rozwojowego gminy wiejskiej Lubin i jej rozwiązania. 8 marca br., a więc zaledwie kilka dni temu zakończyły się konsultacje społeczne w gminie wiejskiej Lubin w sprawie zmiany jej granic poprzez włączenie siedmiu sołectw w granice miasta. Przedmiotem konsultacji jest także proponowane przez wójta włączenie do gminy Lubin części gminy miejskiej.

Nowa metoda oszustów: na „amerykańskiego żołnierza”

Poprzedni artykuł

Dolnośląska Strefa Technologii Biomedycznych

Następny artykuł

2 Komentarze

  1. […] należy do grupy „140 polskich miast otoczonych przez pasożytniczą gminę obwarzankową”. Wójt Tadeusz Kielan napisał „Pragnę wyrazić głęboką nadzieję na to, że Pan Prezydent wykaże się maksymalną […]

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like