Do zdarzenia doszło około godz. 2. w nocy. Policjanci ruchu drogowego z Lubina podczas służby zauważyli samochód osobowy, którym podróżowali dwaj mężczyźni. Postanowili zatrzymać kierującego do kontroli. Funkcjonariusz dał znak kierowcy do zatrzymania się.

Ten początkowo zwolnił, a następnie gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku drogi krajowej nr 3. Policjanci natychmiast rozpoczęli pościg za pojazdem używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Do akcji pościgowej dołączyły patrole prewencji. Kierujący samochodem w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na pas zieleni i uszkodził ogrodzenie. Sprawcy wybiegli z porzuconego pojazdu i kontynuowali ucieczkę pieszo.

Nie mieli jednak szans. Szybko zostali zatrzymani przez policjantów. Po wylegitymowaniu obu mężczyzn okazało się, że są mieszkańcami Zgorzelca w wieku 30 i 39 lat. Dodatkowo, kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Po zatrzymaniu uciekinierów policjanci dokładnie sprawdzili porzucony samochód, w którym znaleźli narzędzia mogące służyć do kradzieży aut, a także liczne ślady, świadczące, że właśnie ten pojazd został skradziony. Przy jednym z mężczyzn, funkcjonariusze ujawnili też sporą gotówkę. Odzyskany pojazd o wartości 32 tys. zł został przekazany szczęśliwemu właścicielowi.

Sprawa okazała się rozwojowa. Czynności procesowe z zatrzymanymi prowadzili już kryminalni z Komisariatu Policji Wrocław Krzyki, bo na ich terenie doszło do przestępstwa kradzieży. W trakcie czynności udowodnili mężczyznom dodatkowo kradzież trzech innych aut. Łupem przestępców padły dwa auta skradzione z terenu Wrocławia i Zgorzelca oraz auto skradzione z terenu Legnicy. Łączna wartość skradzionych pojazdów to około 90 tys. zł. Wszystkie zostały odzyskane

Zebrany przez wrocławskich śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutów. Może im grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 30-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Mężczyźni ci byli już notowani za podobne przestępstwa. Sąd zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy

Poprzez: KMP Lubin

Gminne stypendia i nagrody przyznane

Poprzedni artykuł

W 60 minut od zamówienia pod drzwi klienta – buty i torebki od CCC

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like