Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski z okazji obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego został wczoraj tj. 27 maja odznaczany przez Premiera RP Mateusza Morawieckiego Odznaka Honorową za Zasługi dla samorządu Terytorialnego.

To zaszczytne wyróżnienie jest nadawane za szczególne zasługi na rzecz samorządu terytorialnego: w działalności w organach jednostek samorządu terytorialnego, związkach i stowarzyszeniach jednostek samorządu terytorialnego, związane z wykonywaniem zadań dotyczących samorządu terytorialnego w urzędach administracji publicznej oraz w urzędach organów władzy publicznej, w pracy naukowej i badawczej dotyczącej zagadnień związanych z jego działalnością.

Uhonorowanie odznaką za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego jest podziękowaniem ze strony rządu za pełną poświęceń służbę dla dobra wspólnego.

– Dziękujemy samorządowcom, którzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, przed jakimi wyzwaniami stoi, ale i szansami związanymi z bezprecedensowym budżetem pozyskanym z Unii Europejskiej – 770 mld. W każdym zakątku Polski będziemy mogli poprawiać poziom życia mieszkańców – dziękował w wczoraj w KPRM podczas obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego w KPRM premier Mateusz Morawiecki oraz dopowiedział: – Polski Ład ma być naszym rzeczywistym ładem, który w odpowiedni sposób łączy ze sobą kropki na rysunku: samorządowe, rządowe, przedsiębiorców, pracowników w ramach Rady Dialogu Społecznego, budowy konsensusu społecznego.

Wygląd odznaki jest symboliczny. Na stronie licowej znajduje się wizerunek orła białego – nawiązujący do godła Rzeczpospolitej Polskiej. Ptak ten w swoich szponach trzyma klucze – obrócone piórami do góry i skierowane na zewnątrz – to symbol samorządności.Odwrotna strona odznaki zawiera napis „LABOR OMNIA VINCIT” , czyli „PRACA WSZYSTKO ZWYCIĘŻA”. Hasło to zostało okolone wieńcem z dwóch stylizowanych, niezwiązanych gałązek wawrzynu – symbol zwycięstwa w równej walce.

Dzień Samorządu Terytorialnego obchodzony jest 27 maja na znak upamiętnienia pierwszych, w pełni demokratycznych w III RP wyborów do rad miast i gmin z 1990 roku.

Wakacyjny program stażowy FashionTech Summer Camp w CCC – rekrutacja

Poprzedni artykuł

BDO nie dla rolników

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like